Dnes je 27. 09. 2022

Studenti v novém projektu přichází s nápady na zlepšení Brna

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 28th, 2015
0 komentářů

Více než 120 tisíc brněnských studentů bude moci již brzy navrhnout, jak zlepšit město. Odstartuje totiž projekt Studentské Brno, který pod patronací primátora Petra Vokřála a studentského ambasadora Jana Záhory bude shromažďovat a dále řešit konkrétní nápady studentů. Tento projekt mladým lidem umožní své náměty řešit přímo s vedením brněnského magistrátu. V majálesový den 7. května je naplánováno slavnostní spuštění webu studentskebrno.cz, na kterém budou moci Brňané přehledně sledovat postup řešení jednotlivých námětů.

Brněnští studenti, zástupci studentských organizací a ostatní mladí Brňané získají už brzy pod hlavičkou Brněnského majálesu novou možnost, jak ovlivnit město, ve kterém studují a žijí. Díky projektu Studentské Brno budou moci studenti přímo vedení magistrátu sdělovat problémy, které je trápí a které by rádi ve spolupráci s vedením města řešili.

„Součástí projektu je tvorba webového portálu, který bude sloužit k informování o tomto projektu a zejména k jeho veřejné kontrole. Každý bude moci prostřednictvím tohoto webu podávat nové náměty či podněty na řešení problémů studentů v Brně a také sledovat, jak se posouvá řešení jednotlivých námětů a zda se opravdu aktivně řeší,“ vysvětlil mluvčí brněnského Majálesu David Peštál. Internetový portál spustí nově zvolený studentský král spolu se svými letošními soky, studentským ambasadorem Janem Záhorou a primátorem Petrem Vokřálem a to přímo v den hlavního programu brněnského Majálesu 7. května. Projekt bude odstartován se třemi požadavky z řad studentů, které představí jednotliví kandidáti na krále v rámci hlavního dne Brněnského Majálesu.