Dnes je 24. 07. 2024

Strojírenský koncern ZKL posiluje svou pozici v Argentině, pomáhají k tomu i veletrhy

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Kvě 27th, 2016
0 komentářů

Strojírenský koncern ZKL, který se zabývá výrobou ložisek, posiluje svou pozici v Argentině. Tato země je pro firmu klíčovou v regionu jižní Ameriky. Loni se na celkovém vývozu ZKL do Latinské Ameriky podílela více než 60 procenty. Prodeje firmy se zvýšily v loňském roce o 13 procent oproti roku 2014 na 64,2 miliónů korun. Pomáhá k tomu i účast společnosti na veletrzích a další formy prezentace výrobků.

„Koncern ZKL působí celosvětově, takže výpadky v některých místech nahrazujeme posilováním v jiných oblastech světa. Co se týče samotné Argentiny, kromě segmentu agro-průmyslu a sektoru výrobců převodových skříní se ložiska ZKL začínají prosazovat i v hutním a těžebním průmyslu,” uvedl generální ředitel společnosti Jiří Prášil.

ZKL prezentovala svoje novinky v první polovině května na veletrhu FIMAQH v Buenos Aires. Tento Mezinárodní veletrh strojírenství a technologií pro výrobu je nejdůležitější průmyslovou událostí v Argentině, která se koná každé dva roky za účasti více než 300 firem. Na prostoru 30.000 m2 bylo představeno to nejlepší, co současný trh nabízí spolu s nejnovějšími trendy a směry budoucího vývoje.

Účast brněnského ZKL se uskutečnila za podpory státní agentury CzechTrade, která se zabývá prezentací a propagací českých firem. Její první kancelář v Latinské Americe byla založena už počátku roku 2004 v brazilském Sao Paulu a jejím hlavním cílem je identifikovat příležitosti a potřeby firem na latinskoamerickém trhu. „Pro nás je tento trh velice významný. Naše prodeje se v regionu zvyšují, nyní jsou na úrovni roku 2012,” upřesnil Prášil.