Dnes je 7. 02. 2023

Strojírenský koncern ZKL navýšil v prvním čtvrtletí tržby o 27,2 procent na 442 milionů korun

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Kvě 21st, 2015
0 komentářů

Strojírenský koncern ZKL letos v prvním čtvrtletí zvýšil tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 27,2 procenta na 442 milionů korun. Za růstem jsou podle generálního ředitele skupiny Jiřího Prášila zvýšené prodeje ložisek v zemích jižní Ameriky, zejména v Argentině a v Indii. Letos ZKL Group plánuje obrat 1,798 miliardy korun a provozní výsledek 114 milionů korun.

Trend růstu brněnského výrobce ložisek je podle Prášila v souladu s celkovým oživením průmyslu v České republice. „Podle stavu evidovaných objednávek lze očekávat, že tento trend by mohl pokračovat i ve druhém čtvrtletí letošního roku,“ uvedl Prášil.

ZKL je největším výrobcem velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Zboží vyváží do téměř 80 zemí světa. Provozní zisk skupiny stoupl loni na 55 milionů korun, což je čtyřiceti osmiprocentní růst proti předchozímu roku. Také letos se společnosti v oblasti růstu zisku daří.

Co se týká zisku a produktivity práce výsledky za první čtvrtletí jsou rovněž pozitivní. Provozní výsledek naší skupiny byl oproti stejnému období loňského roku téměř čtyřnásobný a dosáhl hodnoty38 milionů Kč a produktivita vzrostla o 24 procent,“ sdělil Jiří Prášil. Management a zaměstnanci skupiny na základě dosažených výsledků mohou podle něj v letošním roce očekávat zvýšení mezd v rozsahu od čtyř do šesti procent.

Strojírenský koncern ZKL sídlí v Brně, kde má i hlavní výrobní závod. Další strojírny se nachází v Hanušovicích na Šumpersku a v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Skupina se věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a distribuci valivých ložisek, výrobě speciálních ložisek a komponentů pro automobilový a železniční průmysl. Loni investovala do výroby  368 milionů korun, modernizace společnost čekají i v letošním roce.