Dnes je 24. 02. 2024

Strmý pokles cen nafty nezastavil ani Silvestr, řidiči tankují za 27,22 Kč/l. Tankovací karta Axigon jim dokonce tento týden zajistí plošnou cenu 24,93 Kč/l

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Led 5th, 2016
0 komentářů

Za poslední rok průměrná cena nafty klesla o pět korun. A sešup dále pokračuje. Průměrná cena na českých čerpacích stanicích je tento týden podle dat společnosti CCS 27,22 Kč/l. To je nejméně od přelomu let 2009 a 2010, kdy nejen Česká republika procházela hlubokou ekonomickou krizí. Ceny přitom dále klesají. Řidiči navíc mohou ušetřit ještě více. Držitelé palivové karty nákupní aliance Axigon mohou tento týden využít plošnou cenu 24,93 Kč/l.

Ceny nafty jsou nyní na svém šestiletém minimu. Průměrná cena v Česku podle dat CCS dosahuje 27,22 Kč/l. Rozdíly mezi jednotlivými čerpacími stanicemi však mohou být poměrně dramatické. Například na některých pumpách na dálnici D1, kde je tradičně nejdráže, tento týden svítí cena 32,90 Kč/l.

Firemní řidiči ovšem mohou v některých případech využívat takzvaných plošných cen, které mají pumpaři připravené pro obří korporátní klienty s velkou měsíční výtočí a které platí na všech pumpách bez ohledu na ceny na stojanech. Například nákupní aliance Axigon sdružuje na 10 000 malých i středních firem a díky měsíční výtoči, která přesahuje 700 tisíc litrů měsíčně, nabízejí čerpací stanice Shell všem jejím členům rovněž možnost využít plošných cen. Nyní tyto ceny klesají na čísla, která byla pro řadu běžných řidičů dlouho nevídaná. „V tomto týdnu členové naší nákupní aliance tankují u Shellu za rekordních 24,93 Kč/l. Díky takové plošné slevě tak oproti běžné ceně na D1 mohou nyní řidiči na každém litru ušetřit téměř 8 korun a na jedné 50litrové nádrži přes 400 korun,“ komentoval vývoj cen Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon.