Dnes je 24. 02. 2024

Bezmála 250 000 Kč vynesla letos netradiční stravenková sbírka

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 27th, 2018
0 komentářů
Bezmála 250 000 Kč vynesla letos netradiční stravenková sbírka

Na dobrou věc se dá přispět i obyčejnou stravenkou nebo volnočasovou benefitní poukázkou. A to prostřednictvím společné dobročinné akce společnosti Edenred a sbírky Pomozte dětem, která se koná vždy na začátku roku. Letošní, v pořadí už 15. ročník „poukázkové výzvy“, vynesl 247 428 Kč.  

Každý, kdo vložil do obálky jakékoliv množství stravenek nebo jiných poukázek Edenred a zaslal je na centrálu společnosti, mohl v průběhu ledna a února přispět do veřejné sbírky známé díky symbolu legendárního kuřete. Do příspěvku je započítaná plná hodnota zaslaných poukázek. Celkově se tak podařilo nashromáždit poukázky v hodnotě 247 428 Kč. Ta bude na konto sbírky připsána do Velikonoc.

 Stravenky pomáhají

Do veřejné sbírky Pomozte dětem, která je společným projektem Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize, se firma Edenred zapojuje se svou pokukázkovou výzvou už 15. rokem. Celkově tak vrácené stravenky a poukázky vygenerovaly už bezmála 5,4 milionů korun. Tyto peníze byly a budou použity na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.

Průzkum „ideální jídlo“ mezi zaměstnanci Edenred: Nejrychleji se stravují Řekové a Poláci, Češi se řadí po bok gurmánských zemí Francie a Itálie