Dnes je 24. 07. 2024

Stavíte chytře? Vyhrajte Ekologického oskara a získejte úsporný vůz

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Bře 25th, 2016
0 komentářů

Už jen posledních pár dní mají všichni realizátoři ekologických staveb na to, aby zaregistrovali svůj projekt do 8. ročníku Ekologických oskarů, prestižní soutěže v oblasti životního prostředí. Letos poprvé mohou v samostatné kategorii soutěžit všechny stavby. Nejlepší stavební projekty, které respektují životní prostředí a principy energetických úspor, mohou získat nejen slavné ocenění, ale i ekologický vůz.

Ekologický oskar je každoročně udělován projektům, které šetří energii či přírodu nebo přispívají k ochraně životního prostředí. Soutěž probíhá paralelně ve 177 zemích světa a v České republice ji pravidelně pořádá energetická společnost E.ON. Novinkou letošního ročníku je zcela nová soutěžní kategorie Stavba, která ocení nejlepší energeticky úsporné stavby v České republice. „Může se jednat o stavební řešení, jako například rekonstrukci nebo zateplení, či o inovativní řešení v oblasti stavebnictví nebo o jakoukoliv stavbu s pozitivním dopadem na životní prostředí,“ zmiňuje Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže.

Vlastní projekty nebo projekty ze svého okolí, které pomáhají snižovat spotřebu energií či chránit životní prostředí můžete do kategorie Stavba přihlásit do 15. dubna 2016. Stačí vyplnit přihlášku, kterou naleznete na adrese www.ekologickyoskar.cz/prihlaska.

Vítězové jednotlivých kategorií, kterými jsou kromě Stavby ještě Obec, Mládež, Kutil, Firma a Nápad, obdrží hodnotné ceny a roční zapůjčení vozu ŠKODA Citigo na stlačený zemní plyn (CNG). Celkový vítěz soutěže odjede vlastním automobilem ŠKODA Octavia Combi G-TEC na CNG a jeden z nominovaných projektů bude mít možnost zastupovat Českou republiku na světovém finále soutěže Energy Globe Award. Více informací o soutěži najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.