Dnes je 1. 03. 2024

SportAnalytik pomůže brněnským dětem najít ideální sport

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Úno 14th, 2017
0 komentářů

Přestože má pohyb pozitivní vliv na psychické i fyzické zdraví dětí, bývá obtížné je ke sportu přimět. Ideální sport totiž musí děti bavit a zároveň rozvíjet jejich přirozené pohybové vlohy. Pro odhalení toho pravého sportu vznikla metoda SportAnalytik, díky které lze formou jednodenního testování rozpoznat sportovní předpoklady dětí. Už 5. března zavítá tento speciální sportovní den do TJ Tatran v Bohunicích, v červnu pak do haly Vodova v Králově poli. Na sportovištích bude připraveno celkem 8 testovacích stanovišť, díky nimž odborníci SportAnalytiku doporučí dětem ten nejvhodnější sport.

Cílem akce je přinést dětem radost z objeveného sportovního nadání. „Akce je primárně určena věkové skupině mezi 5 a 15 lety, k účasti postačí předchozí registrace. Během tříhodinového programu děti absolvují test, který se skládá z různých aktivit, přičemž každá z nich testuje jinou fyzickou dovednost, vysvětlil Jan Březina z týmu SportAnalytik. Během nedělního dopoledne děti v Bohunicích vyzkouší sprint na 30 metrů, stoj na jedné noze, skok do výšky, sedy-lehy, člunkový běh, hluboký předklon, hod basketbalovým míčem a běh na 800 metrů. Všechny aktivity proběhnou zábavnou a hravou formou v kolektivu, aby se nenudily.

Po absolvování sportovního dne obdrží rodiče zúčastněných dětí profesionálně sestavenou škálu doporučených sportů. Výstupem z celé akce bude vyhodnocení na dvou úrovních. Talent Report určí, jaké fyzické schopnosti jsou silnou a slabou stránkou dítěte díky porovnání s tisícovkami vrstevníků stejného pohlaví a věku. Sport Report pak doporučí vhodné sporty a seřadí pět nejvhodnějších sportovních aktivit včetně kontaktů na nejbližší oddíly dle místa bydliště dítěte.

SportAnalytik se od roku 2014 každoročně koná v řadě měst po celé České republice. „Za uplynulou sezonu jsme zaznamenali zhruba 1 500 účastníků. Letos je o testování opět velký zájem a s registrací dětí na testování v hale TJ Tatran by tak rodiče neměli otálet,“ dodává Březina. Cena za účast na sportovním dni a profesionální vyhodnocení s reporty činí 950 Kč. Metoda společnosti SportAnalytik vznikla ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. V současné době je ověřena již na více než 280 000 zapojených dětí v šesti zemích světa. Akci podporují též významní sportovci, jako například veslař Ondřej Synek nebo házenkář Filip Jícha.

Přesný harmonogram akce v Bohunicích a formulář pro registraci, která probíhá až do 5. 3. 2017, naleznete zde. Informace o testování v hale Vodova (11. 6. 2017) naleznete zde.