Dnes je 26. 05. 2024

Společnost STAREZ – SPORT, a. s. se důrazně ohrazuje proti článku uveřejněnému na webových stránkách fotbal.cz

Autor: Redakce
Rubrika: Sport
Srp 23rd, 2023
0 komentářů

Dne 23. srpna 2023 byl uveřejněn v mediích, a to konkrétně na webových stránkách fotbal.cz článek: Reprezentace si v Brně nezahraje. Hala dala přednost jiné akcihttps://www.fotbal.cz/futsal/reprezentace-si-v-brne-nezahraje-hala-dala-prednost-jine-akci/a18780. Společnost STAREZ – SPORT, a. s. se důrazně ohrazuje proti informacím v něm obsaženým, a to především v souvislosti s citací pana předsedy SFČR Radka Loba, konkrétně: „…Pokud je hala města, a lidé, kteří ji spravují, nám řeknou, že je futsal nezajímá, tak je to na brněnských fanoušcích, aby je přesvědčili, že o futsalový národní tým stojí.“ 

Toto nepravdivé tvrzení poškozuje naši společnost i STAREZ Arénu a níže jej uvádíme na pravou míru, jelikož jsme nedostali příležitost se k věci vyjádřit, což by mělo být standardem novinářské práce.   

Volejbalovému klubu VK KP Brno, který je domovským klubem ve STAREZ Aréně bylo, jako vítězi domácí soutěže, pořadatelství turnaje určeno organizací CEV Women’s Champions League, a to losem, což klub nemohl nijak ovlivnit. Termín turnaje 9. – 12. 10. 2023 nelze posunout (pokud by pořadatelství klub odmítl, hrozí mu vysoké finanční sankce a vyloučení na 3 roky z pohárů.) Ze sportovního hlediska a především proto, že se jedná o domácí klub, který ve STAREZ Aréně Vodova působí celoročně a již několik let, nepřicházelo v úvahu turnaj neuspořádat.  

Vyjádření v článku považujeme za zcela nemístné i proto, že jsme FAČR vyšli vstříc v pořádání dvou akcí v areálu arény, přestože v té době probíhala play off soutěží domácích klubů působících v těchto halách rovněž několik let. 

Společnost STAREZ – SPORT, a. s. bude požadovat po SFČR omluvu.  

Server fotbal.cz pak žádáme, aby si v podobných případech vyžádal i stanovisko druhé strany a otiskl pravdivou verzi událostí, která nebude poškozovat jméno naší společnosti a arény. V článku bohužel není uveden ani jeho autor.