Dnes je 31. 03. 2023

Společnost SONET získala bezpečnostní certifikát PCI DSS

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Zář 30th, 2014
0 komentářů

Po úspěšném složení zkoušek získala společnost SONET certifikát o splnění bezpečnostní normy PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Certifikát potvrzuje vysokou úroveň zabezpečení platebních systémů SONET a jejich soulad s nejnovějšími bezpečnostními trendy. Potvrzení o shodě s přísnými normami udělila českému leaderovi v oblasti platebních technologií k 31. červenci 2014 firma QSA, která patří mezi akreditované zástupce NTT Security.

Certifikace PCI DSS je mezinárodně uznávaný soubor bezpečnostních pravidel, jenž se vztahuje na všechny subjekty, které pracují s informacemi z platebních karet. „Certifikace PCI DSS pro nás znamená start dlouhodobého bezpečnostního závazku vůči našim zákazníkům a partnerům. Svět komunikačních technologií se vyvíjí rychlým tempem, se kterým je potřeba držet krok. Velmi pečlivě proto budeme sledovat další vývoj standardu PCI DSS, a zdokonalovat s ním ochranu platebního procesu,“ uvedl Viktor Kouřil, Chief Informatics Officer společnosti SONET.

Díky nové certifikaci budou mít obchodníci i nakupující větší jistotu, že jejich transakce odolají pokusům o krádež dat. „Podle statistik v posledních letech stoupá počet skimmingových a phishingových útoků. Častější jsou i pokusy o krádež dat přímo při přenosu platebních údajů. Jakékoliv další zpřísnění standardu vítáme, protože bezpečnost je pro nás na prvním místě,“ dodává Kouřil.

Standard PCI DSS vytvořily globální kartové společnosti proto, aby existoval jednotný systém pro hodnocení bezpečnosti dat u karetních plateb. Hlavním cílem standardu je zvýšení ochrany datových přenosů. Pravidla jsou aplikována na všechen software a zařízení v platebním procesu, jako jsou servery, sítě, aplikace i hardware. Bezpečnostní normy se přitom vztahují nejen na banky, které platební karty vydávají, ale i na poskytovatele platebních systémů a obchodníky.