Dnes je 25. 05. 2024

Společnost dm se zapojila do Sbírky potravin, zákazníci v prodejnách darovali přes 12,5 tuny zboží

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Dub 25th, 2023
0 komentářů

Zákazníci dm drogerie v prodejnách po celé republice darovali v sobotu 22. dubna více než 12,5 tuny zboží lidem v nouzi. Společnost dm se totiž rozhodla zapojit do jarního kola charitativní Sbírky potravin, a lidé tak mohli ke svým nákupům přikládat trvanlivé potraviny a drogerii, které za pokladnami odevzdali dobrovolníkům. Ve všech prodejnách dm se mezi 8 a 18 hodinou podařilo vybrat přes 3 tuny potravin a více než 9,4 tuny drogistického zboží.

 

Zájem je o trvanlivé potraviny a drogerii

Čtvrtá dubnová sobota se nesla ve všech krajích republiky v duchu solidarity a pomoci, a to díky Sbírce potravin, která letos slaví 10 let. Společnost dm se každoročně zapojuje do podzimního kola charitativní aktivity, letos byla poprvé účastníkem i kola jarního. Zákazníci tak v sobotu mohli ke svému nákupu přiložit trvanlivé potraviny či drogistické zboží, které následně po zaplacení odevzdali dobrovolníkům u pokladen. „V našich prodejnách se podařilo vybrat 12,5 tuny zboží. Z toho bylo více než 9,4 tuny drogerie a hygienických potřeb a přes 3,1 tuny potravin. Našim zákazníkům tak patří veliké poděkování. Jako každý rok dokázali, že jim osudy lidí v nouzi nejsou lhostejné,“ říká Jiří Peroutka, manažer komunikace společnosti dm drogerie markt. Velmi žádané jsou v bankách zejména konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

Zboží putuje lidem v nouzi

Zboží vybrané ve Sbírce potravin následně putuje do skladů potravinových bank. Z nich pak míří přes jednotlivé charitativní organizace zejména k seniorům, rodinám v krizi, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, hendikepovaným občanům či lidem bez domova. Nad jarním kolem Sbírky potravin letos převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka a Evropská federace potravinových bank.