Dnes je 15. 06. 2024

Společnost CONTI-RSC přebírá mosteckou dopravní firmu B E S. Od akvizice očekává nové možnosti v logistice a růst na západní trh

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Kvě 9th, 2024
0 komentářů

CONTI-RSC patří mezi největší české vnitrostátní i mezinárodní přepravce sypkých materiálů. Téměř tři roky od akvizice společnosti LASIUS Group převzala tuzemská jednička v silo cisternové dopravě k 1. květnu 2024 také společnost B E S. Od kroku si slibuje růst na západní trh či ještě efektivnější logistické plánování.

„Mostecký dopravce B E S, který podobně jako CONTI-RSC zajišťuje silo cisternovou přepravu, se zaměřuje na německý trh. Akvizice nám tak otevře zajímavé příležitosti směrem na západ,“ komentuje novou skutečnost Ondřej Stöhr, jednatel společnosti CONTI-RSC. „Umožní nám ale i další růst v České republice,“ dodává.

Pozitivní přínos by mělo mít také začlenění převzaté firmy do zavedeného centrálního řízení dispečinku společnosti CONTI-RSC. To pomůže zefektivnit logistické plánování, což v konečném důsledku povede i k menší ekologické zátěži.

Stöhr předpokládá, že s akvizicí společnosti firma rozšíří svůj tým. „Růst očekáváme po všech směrech, tedy i v personální oblasti. Plánujeme otevřít nová pracovní místa, a to zejména na pozici řidiče,“ uzavírá jednatel.