Dnes je 3. 03. 2024

Soutěž E.ON Energy Globe opět hledá nejlepší ekologické projekty. Přihlaste svou obec do 15. dubna

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 23rd, 2017
0 komentářů

České obce mají znovu šanci vyhrát prestižní ekologické ocenění. Do devátého ročníku soutěže E.ON Energy Globe se mohou hlásit všechny obce, které šetří energie a realizují projekty na ochranu životního prostředí. Na vítěze čekají zajímavé věcné ceny včetně vozu ŠKODA Octavia G-TEC s pohonem na CNG. Obce mohou své projekty registrovat do 15. dubna.

„Četl jsem o soutěži v letáku, který jsme dostali, a přišlo mi, že naše obec Haňovice by měla E.ON Energy Globe co nabídnout. Aktivity, které děláme, jsou opravdu velikého rázu,“ vysvětluje svou motivaci pro přihlášení do soutěže Arnošt Vogel, starosta vítězné obce loňského ročníku. Letos mají se svými ekologickými projekty šanci na výhru i další české obce. Společnost E.ON totiž podeváté vyhlásila registraci do soutěže. Oceňování nejlepších projektů z oblasti udržitelnosti, ekologie a úspory energií v Česku je součástí celosvětové soutěže Energy Globe Award. V České republice má soutěž šest hlavních kategorií – Obec, Mládež, Firma, Stavba, Nápad a Kutil.

Inspirací pro mnoho českých obcí se stala hanácká vesnička Haňovice, která zvítězila v kategorii Obec v roce 2016. Díky odstranění černé skládky se místním podařilo zachránit zásoby podzemní vody. Největším projektem je však bioplynová stanice, jejíž energie vytápí kulturní dům v Haňovicích a také dodává teplo nově otevřeným skleníkům pro pěstování rajčat. „Kategorie je určená pro obce, ve kterých se podařilo vytvořit procesy či projekty, jež pomáhají chránit životní prostředí, šetří energie nebo přispívají k udržitelnosti,“ říká Vladimíra Gláserová z organizačního týmu soutěže. „Soutěž E.ON Energy Globe se snaží podobné aktivity podporovat. Naším cílem je, aby úsilí obcí bylo oceněno,“ dodává.

V soutěži E.ON Energy Globe mají české obce možnost vyhrát nejen prestižní ocenění, ale také řadu zajímavých věcných cen. Hlavní výhrou v soutěži je i letos ekologický vůz ŠKODA Octavia G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. Pro vítěze kategorie Obec je tento automobil nabízen k ročnímu zapůjčení úplně zdarma. Dalšími cenami jsou energeticky šetrné spotřebiče od společností Miele a Vaillant. Obce se mohou do soutěže registrovat na stránkách http://www.energyglobe.cz do 15. dubna.