Dnes je 24. 02. 2024

Škola v Trhových Svinech obdrží desítky tisíc na úsporné osvětlení. O přesné částce rozhodne veřejnost

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Srp 22nd, 2016
0 komentářů

Základní a mateřská škola ve městě Trhové Sviny se už brzy dočká nového úsporného osvětlení, které šetří až 60 % nákladů za energie. Na jeho pořízení významnou měrou přispěje také společnost E.ON, která věnuje 10 Kč za každý odevzdaný hlas v 8. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. O tom, jakou částku škola obdrží, přitom rozhodne sama veřejnost.

Celková výše sumy, kterou společnost E.ON poskytne obci Trhové Sviny na nové osvětlení pro 562 žáků, závisí na počtu hlasujících v 8. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. Za každý hlas přispěje společnost částkou 10 Kč, k dnešnímu dni bylo takto vybráno zhruba 14 000 Kč. „Věříme, že celková hodnota příspěvku bude několikanásobně vyšší. Vše záleží jen na počtu hlasů, které mohou lidé odevzdávat jednoduše na našich webových stránkách. Vybraní hlasující navíc obdrží zajímavé ceny, jeden dokonce ekologický vůz ŠKODA Citigo G-TEC k ročnímu užívání,“ vysvětluje Vladimíra Gláserová ze společnosti E.ON. Hlasovat lze až do 30. září na webu www.energyglobe.cz.

Není to přitom poprvé, co je jméno obce Trhové Sviny skloňováno v souvislosti se soutěží E.ON Energy Globe. V roce 2012 v ní město zvítězilo se svým exkurzním centrem, v němž prezentuje výrobu tepla a elektřiny z biomasy široké veřejnosti. „Vzájemná spolupráce s městem nadále pokračuje. Jeho zastupitelé nám například umožní v obci vyzkoušet pilotní jednotku mikroelektrárny WAVE, kterou připravuje výzkumný tým z Českého vysokého učení technického v Praze. Loni odborníci tento projekt ohodnotili jako nejlepší ekologický a energetický nápad u nás,” říká Vladimíra Gláserová.

Soutěž E.ON Energy Globe se letos koná v České republice již poosmé a veřejnost rozhoduje o vítězích v pěti soutěžních kategoriích – Obec, Firma, Kutil, Mládež a nově také Stavba. V každé z kategorií je přitom možné vybrat ze dvou projektů, které do finále nominovala odborná komise složená z odborníků Akademie věd ČR.