Dnes je 8. 12. 2022

Šiklův mlýn na Vysočině v sobotu vztyčí americkou vlajku. S hokejisty NHL i motorkami Harley Davidson a českou asociací Route 66

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Čvc 11th, 2016
0 komentářů

Areál Šiklova mlýna na Vysočině v sobotu zaplní americký den. Držitelka ceny Thalie 2015 Karolína Gudasová akci zahájí ve 13:30 americkou hymnou a bude s moderátorem Michalem Chylíkem celé odpoledne uvádět. V zábavním parku se sejdou fanoušci slavné americké silnice Route 66 a legendárních motocyklů Harley Davidson. Dorazí dokonce replika auta KITT z kultovního seriálu Knight Rider. A přijedou také hokejisté ze zámořské NHL. Den zakončí večerní taneční show plná špičkových českých i zahraničních tanečníků a ohňostroj.

Jaké je to hrát v nejslavnější hokejové soutěži světa? Z amerického kontinentu o tom do zábavního centra Šikland u Zvole nad Pernštejnem přijedou vyprávět špičkoví hokejisté s českým pasem. Obránce Philadelphia Flyers Radko Gudas, brankář Michal Neuvirth či útočník Tampa Bay Lightning Ondřej Palát pro fanoušky uspořádají i autogramiádu. Při ní se mohou zájemci pustit do řady klání ve vědomostech i dovednostech a vyhrát zajímavé ceny. „Šikland zve mladé a nadějné hokejisty z celé republiky. Pokud naši výzvu vyslyší, přijdou v hokejovém dresu svého klubu a není jim víc jak 15 let, mají vstup na celý den v Šiklandu zdarma,“ dodala generální manažerka společnosti Šikland Eva Černá.

Hokejisty přitom sobotní výlet Šiklandu za oceán nekončí. Odpoledne se odehraje výstava strojů Harley Davidson, ale i osobních, terénních a užitkových vozů řady jiných amerických značek. Návštěvníci budou moci prozkoumat dokonce repliku slavného Knight Rider KITTa z kultovního seriáluKnight Rider– vůz Pontiac Firebird Trans Am 1982. Tento černý placatý sporťák s charakteristickým svítícím pruhem zabudovaným v kapotě byl v televizním seriálu s Davidem Hasselhoffem v roli řidiče a parťáka inteligentní, mluvící, skákací a téměř nezničitelný. Vystavovatelé amerických vozů společně s jedním spolujezdcem přitom budou mít vstup do Šiklandu též zadarmo. Stačí, když se předem přihlásí. Na místě se setkají rovněž fanoušci slavné silnice Route 66, která kdysi vedla napříč USA, v čele s prezidentem Asociace Route 66 v Česku Zdeňkem Juráskem. Součástí bude i promítání dvoudílného dokumentu R66 z dílny ČT.

Celý sobotní den, kterým vyvrcholí taneční festival Americký týden, se navíc bude tančit, soutěžit, tančit a zase soutěžit. Publiku se předvedou profesionální tanečníci v line dance, cloggingu, square dance i klasickém country. A komu by to nestačilo, má k dispozici stálé atrakce Šiklandu. Návštěvníci se mohou svézt na koni, vláčkem Union Pacific nebo Safari vláčkem při okružní vyhlídkové jízdě po areálu Šiklův mlýn. Dostanou příležitost vyzkoušet si střelbu z luku, trenažér rodeových jezdců v podobě elektrického býka nebo průchod zrcadlovým labyrintem.Offroadová dráha v motosport military areálu bude v provozu odpoledne od 15 hodin. Pro zájemce o adrenalinové jízdy bude připraveno bojové vozidlo pěchoty.

Podrobný program je možné najít na webu zde.