Dnes je 24. 02. 2024

Šiklův mlýn na Vysočině rozburácejí o víkendu motorkáři. O pohár se mohou utkat i amatéři

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 28th, 2016
0 komentářů

Do areálu Šiklova mlýna na Vysočině v sobotu přijedou motorkáři. Odehraje se totiž tradiční Mistrovství České republiky Cross Country Open. Závodit mohou profesionálové, ale i amatérští jezdci. Zájemci mají navíc možnost potkat motokrosovou legendu Petra Kuchaře.

Adrenalin, nadupané mašiny a motorkářská vášeň. To vše si mohou lidé užit už tuto sobotu 30. dubna v areálu Šiklova mlýna, kde se koná MČR Cross Country Open 2016. Účastnit se mohou muži i ženy všech věkových kategorií. „Závody jsou rozdělené do několika kategorií. Do takzvaného hobby závodu se může přihlásit každý. Jezdci budou bojovat o pohár Šiklova mlýna,“ uvedla ředitelka závodu Olga Válková s tím, že loni na akci dorazily desítky lidí.

Každý rok navíc organizátoři pro závodníky upravují trať. „Snažíme se trať pravidelně vylepšovat a zpevňovat. Chceme, aby byla bezpečná a technicky zajímavá,“ doplnila Válková. Závody se jedou v takzvaném OffRoad areálu. V devět hodin ráno startují hobby jezdci, v půl dvanácté odpoledne a ve dvě hodiny odpoledne jedou profesionálové. Vyhlášení výsledků připadá na 17. hodinu. V devatenáct hodin večer přijede několikanásobný mistr ČR v superkrosu Petr Kuchař, který je též zakladatelem FMX v Česku. „Autogramiáda se odehraje od sedmé hodiny večerní u Rodeo arény,“ zve Válková.

Večer návštěvníkům Šiklova mlýna zpříjemní druhý ročník Extrém Enduro Show. Jde o rychlostní závody čtyř soupeřících motokrosových jezdců. Ti překonávají překážky nejrůznějších typů, jako třeba vraky aut, betonové kvádry, kameny či železné oblouky. Nebude chybět ani světelná show a pyrotechnické efekty. „Startovné je dvě sta korun. Pojedou se rovněž dvě kategorie, které rozdělují profi a hobby jezdce. Vítěz získá pět tisíc korun,“ uzavřela Olga Válková ze Šiklandu, který nabízí díky čtyřem areálům širokou nabídku služeb a zábavy v Česku.