Dnes je 3. 10. 2022

Sexuální polohy Čechů a Slováků podle studie. Vede klasický misionář

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Zář 3rd, 2018
0 komentářů
Sexuální polohy Čechů a Slováků podle studie. Vede klasický misionář

Ač se některým párům může zdát klasická misionářská poloha nezáživná, panují právě při ní nejlepší podmínky pro to, aby žena dosáhla vaginálního orgasmu. V hodnocení toho, jak jsou jednotlivé sexuální polohy oběma partnerům příjemné, pak misionář též s přehledem vede. Prokázal to i nový průzkum odborníků z Univerzity Karlovy z roku 2017 mezi 16 000 Čechy a Slováky.

Misionářská poloha, poloha zezadu a na koníčka

To, že zkoušení nových poloh může výrazně zvýšit prožitek partnerů ze sexu, je dávno známá věc. Češi jsou však dle průzkumů v tomto ohledu poměrně konzervativní a v popularitě u nich vede klasická misionářská poloha, poloha zezadu a na koníčka. Sexuálními polohami se zabývala i nová studie odborníků z Univerzity Karlovy, která na vzorku více než 9 000 českých a slovenských mužů a 8 000 českých a slovenských žen zkoumala, jaký vliv mají polohy na ženský orgasmus a vnímání příjemnosti sexu obecně. Ta například zjistila, že mezi nejčastějšími polohami se kromě tří zmíněných vyskytují také polohy zahrnující nevzájemný orální sex, naopak mezi nejméně využívané patří poloha ve stoje, kdy si oba partneři hledí do tváře, a obrácený koníček (žena na partnerovi sedí zády k němu).

Sexuolog: Lidé při početí příliš řeší volbu polohy. Často přitom neví, zda žena vůbec ovuluje

S ženským vyvrcholením si nejlépe poradí misionář

Výzkum rovněž poodhalil to, jak čeští muži a ženy vnímají příjemnost daných poloh. Nejmenší rozdíl odborníci zjistili u misionářské polohy, která je ve většině případů příjemná pro oba partnery, největší rozdíl pak připadl na polohy, v niž žena uspokojuje muže ústy. Jako nejméně příjemnou z nabízených možností ženy označili polohu obráceného koníčka, muži zase polohu ve stoje čelem k sobě. „Příjemnost polohy je významným faktorem především pro ženský vaginální orgasmus. Svou roli hraje úhel penetrace i úroveň dráždění klitorisu. Ženy často spojují své vyvrcholení i s pocitem intimnosti vůči svému partnerovi. V těchto ohledech je nejvhodnější právě misionářská poloha, což dokládá i její oblíbenost mezi páry. Pokud tak partneři nechtějí experimentovat s jinými polohami, mohou zkusit ozvláštnit svůj sex různými předehrami, změnou místa či stále populárnějšími erotickými hračkami,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Průzkum: Nejobávanějším sexuálním polohám vévodí 69 ve stoje, nejméně strachu budí misionářská či na koníčka