Dnes je 31. 01. 2023

Servodata se stala největším distribučním partnerem Red Hatu v regionu CEE. Zájem o open source řešení prudce stoupá

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Pro 20th, 2013
0 komentářů

Po zhodnocení výsledků třetího kvartálu FY roku 2014 společnosti Red Hat společnost Servodata oznámila, že se stala největším partnerem Red Hat produktů pro oblast střední a východní Evropy (CEE). „Zájem o open source řešení obecně v České republice stoupá. Protože je Red Hat v této oblasti špičkovým dodavatelem, jsme rádi, že můžeme vzájemnou spoluprací dosahovat nadstandardních prodejních výsledků,“ vysvětluje Iveta Babulenková ze společnosti Servodata. „Status nejvýkonnějšího distributora v regionu CEE přitom naše společnost poprvé získala již v roce 2006 a tento úspěch zopakovala i v roce 2009. To dokazuje mimořádnou stabilitu a kvalitu open source týmu společnosti Servodata, který dokáže překonávat i výsledky dosahované na několikanásobně větších trzích.“

Vzestup zájmu o open source lze sledovat v celé Evropě. Zájem je nejen o nákup enterprise open source produktů, ale také o nákup služeb v oblasti implementace a servisu. V rámci služby s názvem Professional Services nabízí Red Hat například konzultace, implementaci či přímou migraci na middleware platformu JBoss a další technologie. Podle Vojtěcha Knězů, ředitele DoxoLogic, dceřiné společnosti Servodat, je třeba reagovat na zvýšenou poptávku po technologiích JBoss posilováním týmu technologů a zvyšováním jejich kompetencí. „V rámci Red Hat Professional Services cestují naši konzultanti po celé Evropě, aktuálně řeší například projekt ve Velké Británii. Vyškolení a certifikace takového technika jsou sice velmi nákladné, nicméně při následném poskytování špičkových služeb se jedná o výhodnou investici,“ dodává Knězů. Servodata koupila společnost DoxoLogic na počátku roku 2013 a následující období prokázalo, že se jednalo o krok více než strategický.

Společnosti ze skupiny Servodata Group patří k nejúspěšnějším partnerům Red Hatu v ČR. V poslední době na sebe upozornila také dceřiná společnost Servodata DataScript, která poskytuje vysoce specializovaná IT školení a kurzy. V listopadu 2013 Red Hat ocenil DataScript titulem Tréninkový partner roku pro region střední a východní Evropy. Významnou roli pro zisk ocenění hrál fakt, že DataScript Red Hatu dlouhodobě pomáhá rozvíjet středoevropský trh. Tréninkovým partnerem roku se totiž stal již potřetí za sebou!