Dnes je 8. 12. 2022

Série fotografií Tajemství dětských snů zná své majitele. Na podporu SOS dětských vesniček se vybralo přes 380 tisíc

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Lis 10th, 2016
0 komentářů

Začátek listopadu v neziskové organizaci SOS dětské vesničky patřil plnění dětských přání. Do dražby totiž šla série dvanácti fotografií s názvem Tajemství dětských snů. Hlavními hrdiny dražených fotografií byly děti z SOS dětské vesničky v Karlových Varech. Ty se před objektivem proměnily v pohádkové i nadpřirozené bytosti a podělily se s veřejností o své příběhy. Akce, která vznikla ve spolupráci SOS vesniček a Hypoteční banky měla úspěch. V dražbě se vybralo přes 380 tisíc korun.

Cílem projektu bylo nejen získat finanční prostředky na podporu SOS dětských vesniček, ale také splnit dětem jejich tajná přání. V květnu se tak na jeden den vžily do rolí princezen, čarodějů, mušketýrů, nebo si vyzkoušely vysněné povolání. Náročný projekt zaštítil známý český fotograf Herbert Slavík.  „Práce s tolika dětmi byla složitá zejména proto, že všechny fotografie musely vzniknout naráz. Přímo v areálu SOS vesničky tak vyrostla improvizovaná kostymérna, využili jsme ale i nejrůznější speciální efekty,“ řekl autor snímků. Všechny fotografie byly pořízeny přímo v areálu SOS dětské vesničky v Karlových Varech. Finální úprava snímků pak trvala tři měsíce.

Dvoudenní internetové aukce se účastnilo přes dvacet dražitelů. Nejdražší obraz s názvem Andělé všedního dne se prodal za 51 tisíc korun. Zájem dražitelů nás překvapil a získaná částka 385 800 Kč, předčila naše očekávání. Děkujeme všem, kteří se aukce účastnili a pomohli tak dobré věci,“ shrnula průběh aukce Jana Pěchová z SOS dětských vesniček, které letos pomohly více než 1200 dětem v nouzi.

Ostatní zájemci si mohou zakoupit jedinečný kalendář, který z vytvořených fotografií vznikne. Na stránkách www.sos-vesnicky.cz bude exkluzivně k dispozici sto kusů kalendáře s podpisem autora fotografií Herberta Slavíka. „Vytěžená částka bude použita na provoz zařízení pro děti v okamžité nouzi SOS Sluníčko v Karlových Varech,“ vylíčila Pěchová. Fotografie i konkrétní příběhy dětí jsou k vidění na internetových stránkách www.sos-vesnicky.cz.