Dnes je 7. 10. 2022

SECAR BOHEMIA uvádí na trh zabezpečení motocyklů SHERLOG Moto

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 20th, 2017
0 komentářů

Společnost SECAR BOHEMIA uvádí na jaře na trh novinku v zabezpečení motocyklů s názvem SHERLOG Moto. Zařízení kombinuje rádiové zabezpečení, jehož úspěšnost dohledání v případě krádeže se pohybuje dlouhodobě na hranici 98 %, s aktivní jednotkou s autorizačním čipem.

SHERLOG Moto kombinuje prvky aktivního zabezpečení s pokrádežovým systémem. „Do motocyklu je instalována pro tento typ dopravního prostředku speciálně vyvinutá krabička, která je napojená na naši privátní rádiovou síť. Součástí zabezpečení bude autorizační čip, pomocí něhož se bude automaticky detekovat oprávněná jízda,“ popsal Lukáš Havlík z marketingového oddělení společnosti SECAR BOHEMIA, která systém SHERLOG v Česku provozuje již pětadvacátým rokem.

Pokud tedy s motocyklem pojede někdo, kdo u sebe autorizační čip mít nebude, jednotka ukrytá ve stroji automaticky nahlásí poplach klientskému centru SECAR BOHEMIA s non-stop provozem. „To bude obratem kontaktovat majitele a poplach ověří. Pokud nepůjde o planý poplach, například servis motocyklu, ihned bude na místo výskytu signálu motocyklu vyslán dohledávací tým, který vyjíždí současně se zásahovými vozidly Policie ČR,“ přiblížil Havlík.

Specifikem systému SHERLOG – tedy i novinky v portfoliu společnosti SHERLOG Moto – je, že funguje na privátní rádiové síti s více než stovkou pevných bodů po celé České republice. Toto zabezpečení je běžnými prostředky prakticky neodrušitelné, a úspěšnost systému v případě krádeže se proto dlouhodobě pohybuje na hranici 98 %. Doba vyhledání a navrácení odcizeného vozidla je v průměru dvě hodiny.

SHERLOG Moto bude k dispozici od 3. dubna 2017. „Základní předpokládaná cena je 17 990 korun a obsahuje montáž, test, aktivaci, příslušenství, první roční poplatek za službu dohledání a malý dárek. V následujících letech je roční poplatek za službu dohledání nyní předběžně stanoven na 4 990 korun,“ sdělil Lukáš Havlík.