Dnes je 31. 01. 2023

Sdružení KOMPAS ukazuje křesťanským podnikatelům správný směr už 7 let

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Led 27th, 2017
0 komentářů

Mise uprostřed podnikání a obchodu. Tak sebe samo vidí sdružení KOMPAS, které již od roku 2010 sdružuje křesťanské podnikatele v Česku. Hlavním posláním sdružení není na rozdíl od jiných organizací pouze rozvoj byznysu, ale též vzájemná podpora, duševní formace a doprovázení. To vše podnikatelům nabízí na pravidelných čtvrtletních setkáních v Praze a Olomouci.

V Česku jedinečné sdružení KOMPAS – Křesťanští Obchodníci, Manažeři, Podnikatelé A Samostatně výdělečné osoby – vzniklo v roce 2010. Jeho spoluzakladatel, podnikatel Jiří Jemelka, se již dlouhou dobu předtím zabýval myšlenkou, jak sjednotit a podpořit úsilí křesťanských či křesťansky smýšlejících podnikatelů v Česku.

„Dotáhnout tuto myšlenku do konce mi pomohl článek pojednávající o misiích v islámském světě. Charakter mise mi přišel jako dobrá analogie k tomu, co v rámci svého podnikání dělám a chci dělat já, a v čem bych chtěl podpořit i ostatní. Zároveň mi připomněl ideu sjednotit všechny, kteří chtějí svou prací dokázat něco víc a berou ji jako poslání,“ řekl ke vzniku sdružení Jiří Jemelka.

KOMPAS má aktuálně desítky neformálních členů ze všech koutů České republiky. Členství v něm je zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Posláním sdružení je, slovy Jiřího Jemelky, ukázat členům správný směr – dát jim příklad k etické činnosti, jež je pevně zakotvená v křesťanských hodnotách, a zároveň sjednotit stejně smýšlející, ekonomicky aktivní lidi, aby si navzájem poskytovali psychickou podporu a sdíleli svoje vědomosti.

Členové KOMPASU se pravidelně potkávají na kvartálních setkáních, jež se konají v Praze a Olomouci a nejsou striktně vyhrazena jen pro věřící podnikatele. „Tato setkání nabízejí kombinaci efektivního sdílení know-how formou přednášek odborníků z praxe, a duchovní formace a doprovázení, již účastníkům těchto setkání poskytují duchovní, ale navzájem i samotní členové. Vzájemná podpora a diskuze patří mezi naše hlavní priority,“ popsal Jiří Jemelka.

Nejbližší setkání se uskuteční v březnu – 16. března v Olomouci, o den později pak v Praze. Součástí programu obou akcí je mše svatá, v Olomouci bude následovat beseda s Jánem Košturiakem, spoluzakladatelem IPA Slovakia, v Praze pak vystoupí Jiří Jemelka. Společným je poté pro obě setkání třetí blok, jehož tématem je networking.