Dnes je 25. 09. 2023

S tankovací kartou EuroOil firmy nově zaplatí u všech značkových sítí čerpacích stanic v ČR. Na rozdíl od karty CCS Limit zcela bez poplatků

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Lis 23rd, 2016
0 komentářů

Akceptační síť tankovacích karet EuroOil se v listopadu rozšířila díky spolupráci se skupinou MOL o třetinu. Firmy a podnikatelé tak nyní mohou využívat výhod bezhotovostních plateb jednou tankovací kartou prakticky u všech značkových sítí čerpacích stanic v České republice. Navíc jim nejsou účtovány žádné servisní poplatky, jako je tomu u dominantní karetní společnosti CCS a její nejrozšířenější tankovací karty CCS Limit.

Od listopadu se výrazně rozšířila akceptační síť tankovacích karet EuroOil, s nimiž lze nově platit i na čerpacích stanicích skupiny MOL zahrnující kromě stanic MOL i sítě Pap Oil a Slovnaft. Síť stávajících partnerů EuroOilu, kam patří přibližně 900 čerpacích stanic Benzina, OMV a Shell, se tak rozrostla o třetinu na více než 1 200 čerpacích stanic. Jedná se o největší akceptační síť pro karty vydávané přímo provozovatelem čerpacích stanic. „Firmy a podnikatelé by si měli uvědomit, že s kartou EuroOil lze nyní zaplatit prakticky ve všech značkových sítích čerpacích stanic v České republice, aniž by za tuto službu museli zbytečně platit poplatky jakékoli karetní společnosti,“ uvádí Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která firmám poskytuje tankovací karty EuroOil a euroShell. Ty kromě slev umožňují i využití takzvaných plošných cen paliva v rámci celé ČR. „Karta EuroOil se stává univerzálním nástrojem, který řidiči využijí takřka kdekoliv na svých cestách po republice. Díky široké akceptační síti držitel nemusí řešit, čím na pumpě zaplatí, a veškeré odběry se pak promítnou do jednoho daňového dokladu za uplynulé období,“ dodává Vladimír Vacek, vedoucí odboru čerpacích stanic EuroOil.

Standardně si sítě čerpacích stanic za akceptaci partnerských tankovacích karet strhávají poplatek kolem 1,5 až 2 % z hodnoty transakce. „Členům naší nákupní aliance poskytujeme kartu EuroOil také proto, že s ní stejně jako s kartou euroShell mohou platit za tankování a další zboží a služby v partnerských sítích bez jakýchkoliv poplatků,“ upozorňuje Damir Duraković. „Přitom dominantní karetní společnost CCS si za tankování v jakékoliv síti bere poplatek až 1,85 Kč za každý natankovaný litr pohonných hmot a k tomu navíc poplatek 1,5 % z obratu za nákupy dalšího zboží a služeb,“ dodává Damir Duraković.