Dnes je 7. 06. 2023

RHK Brno vstoupila do fondu kvalifikovaných investorů. Členům komory nabídne výhodnější zhodnocení

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Lis 2nd, 2021
0 komentářů

Regionální hospodářská komora Brno (RHKB) podepsala v minulém týdnu smlouvu o jejím vstupu do vlastnické struktury fondu kvalifikovaných investorů Adax Private Equity Fund SICAV a. s. Členové komory díky tomu získají dodatečné zvýhodnění u svých investic.

Adax Private Equity Fund SICAV a. s. je fond investující do majetkových podílů v prosperujících středně velkých českých a slovenských firmách. Jejich výběr se uskutečňuje po důkladném due dilligence a pečlivé analýze celkového stavu firmy nezávislým týmem zkušených odborníků. Fond se bude podílet na řízení a strategii těchto firem, a tím přispívat ke zvýšení jejich ziskovosti.

Investorům fond nabízí základní roční zhodnocení ve výši 6 %, pro členy hospodářské komory je pak garantováno další dodatečné zvýhodnění, to vše při optimálním investičním horizontu 3 let. V případě investování fyzických osob je po 3 letech tento výnos osvobozen od daně. Pro právnické osoby by naopak mohla být zajímavou alternativou nabídka odkupu podílu ve společnosti do fondu.

Více informací najdete na webovém portálu RHKB (www.rhkbrno.cz).