Dnes je 22. 04. 2024

RHK Brno rozšířila svoje řady o 12 firem, nově sdružuje již 435 členů

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Pro 8th, 2017
0 komentářů
RHK Brno rozšířila svoje řady o 12 firem, nově sdružuje již 435 členů

Regionální hospodářská komora Brno (RHKB) rozšířila 7. prosince svoji členskou základnu o 12 firem, celkem jich tak sdružuje již 435. Nad hranicí 400 členů se stav komory pohybuje v posledních letech pravidelně. Dnešního pasování nováčků se zúčastnil i prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Ve svém projevu zmínil například důležitost regionálních komor vzhledem k faktu, že se celorepubliková komora stále aktivněji prosazuje jako významný vládní oponent.

Pasování nových členů komory

Novými členy komory se ke konci prvního prosincového týdne stala například společnost UNILEASING, a. s., firma KOVOŽROUT, společnost T1 Solution, s. r. o., zabývající se cloudovými řešeními či strojírenská společnost DI Industrial, spol. s r. o., výrobce zejména přesných dílců a montážních sestav pro elektronovou mikroskopii, vakuovou techniku či kryogenní aplikace. Struktura naší členské základny je stabilní, 70 procent z ní tvoří firmy přímo z Brna, 30 % procent jsou společnosti z ostatních částí kraje,“ zmínil k aktuální struktuře ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon.

RHK Brno doporučuje vedení města budovat nádraží v odsunuté poloze, jde o levnější a rychlejší variantu

Co se velikostního rozvrstvení členské základny týče, 8 % z ní připadá na velké firmy, malé a střední podniky tvoří 77 % a 15 % poté podnikající fyzické osoby. Pasování nových členů komory je slavnostní událostí, která se koná pravidelně každé čtvrtletí. Zajímavostí té zatím poslední byla kromě vystoupení Vladimíra Dlouhého i účast bývalého ligového hráče a dnes úspěšného kouče a trenéra Romana Pivarníka. Ten hovořil o své práci s týmem FC Zbrojovka Brno a jako podnět k zamyšlení nabídl téma paralel ve fotbalovém a firemním koučinku. Dále během pasování vystoupil i prezident Svobodné republiky Liberland Vít Jedlička, jenž ve své netradiční přednášce otevřel například téma zdanění firem či téma kryptoměn.

Regionální hospodářská komora Brno

Jednou z nejaktivnějších regionálních komor je přitom právě RHK Brno. Má za sebou celou řadu projektů, z nichž získané finance směřují přímo do jihomoravských firem. Příkladem zdařilého projektu je i jihomoravský strojírenský klastr, který sdružuje inovativní firmy a pomáhá jim lépe se orientovat v situaci Průmyslu 4.0, tedy v aktuálních trendech v oblastech digitalizace či automatizace.

RHK Brno pomáhá firmám také v jejich zviditelnění. Každoročně boduje nejlepší malé a střední firmy v regionu v rámci projektu TOP MSP 2017. V této soutěži letos vyhrála společnost Holek Production, s. r. o., která vyrábí zařízení pro šití, úpravu a údržbu oděvů v domácnosti i ve firmách.