Dnes je 15. 04. 2024

REMA Systém opouštějí bratři David a Karel Benešové

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Pro 12th, 2022
0 komentářů

 

Bratři Benešové v prosinci 2022 odcházejí ze společnosti REMA Systém. Stáli u zrodu značky, kterou společně budovali a řídili celých 17 let. Společnost nově povedou experti, kteří dlouhodobě působili v manažerských pozicích.

Značka REMA Systém se pod vedením Davida a Karla Benešových stala synonymem liberalizace trhu s odpadovým hospodářstvím. Docílila úspěšného rozbourání nastavených monopolů v oboru zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení. Zavedla nová pravidla, principy a inspirativní projekty, díky kterým se stala v průběhu let lídrem v této oblasti. Díky poctivému přístupu nabízí svým partnerům dlouhodobě udržitelný a kvalitní servis. „Vzhledem k našim úspěšným aktivitám jsme se stali trnem v oku mnoha velkých monopolních hráčů i chybujících státních úředníků. Tyto aktivity gradovaly až v neférový konkurenční boj,“ uvádí David Beneš.

REMA Systém se tak dlouhodobě potýká s křivými nařčeními a očerňující kampaní ze strany konkurence. „Nechtěl jsem se smířit s prostředím, kde pár jedinců za podpory kontroverzních lobbistů ovládá celý trh zpětného odběru. Podařilo se nám docílit rozbití monopolů a nastavení základu tržního prostředí. Ale v tuto chvíli vnímám, že jsme pro firmu spíše přítěží. Proto jsme se rozhodli odejít, aby se firma mohla dále rozvíjet a naplňovala odpovědné poslání, pro které vznikla. S novými akcionáři jsme se dohodli, že to je pro REMA Systém správná cesta,“ vysvětluje důvody odchodu David Beneš, který odchází z oboru odpadového hospodářství a nově se bude věnovat energetice.

Řízení společnosti REMA Systém přebírají odborníci na oblast zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení, kteří jsou se značkou dlouhodobě spjati a působí na manažerských pozicích. Ke změnám ve strukturách dochází i s ohledem na novou legislativu a jsou platné okamžitě. „Děkujeme Davidovi a Karlovi za dlouholetou konstruktivní práci. Za 17 let dosáhli řady úspěchů a vybudovali fungující firmu. Ujišťujeme naše klienty a partnery, že všechny aktivity pokračují. REMA Systém nyní úspěšně dokončuje proces recertifikace, který odpovídá požadavkům Ministerstva životního prostředí. Služby klientům tak budou nadále zajištěny v plném rozsahu a kvalitě, na jakou jsou zvyklí,“ uvádí David Chytil, nový člen představenstva společnosti REMA Systém. Mezi klíčové partnery společnosti v roce 2022 patřily Alza.cz, eD system, Konica Minolta, AT Computers, LKQ, Mountfield, Philip Morris ČR, společnost SWS nebo Samsung.