Dnes je 7. 10. 2022

Rekordní prázdniny v Aqualandu Moravia: Lidé najezdili 210 tisíc kilometrů na tobogánech a vypili 100 tisíc litrů nápojů

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Zář 8th, 2015
0 komentářů

Nejmodernější a největší akvapark v České republice Aqualand Moravia navštívilo v létě o 40 % více návštěvníků než loni. Ve vlně teplotních veder v průběhu srpna zavítalo do areálu vždy minimálně 4 tisíce lidí denně s průměrnou délkou pobytu 6,3 hodiny. V souladu s rekordními počty návštěvníků se navyšovalo také množství vypitých tekutin či zkonzumovaných porcí jídla. Za červenec a srpen vydala restaurace akvaparku na 80 tisíc porcí salátu a vypilo se 100 tisíc litrů balených nápojů.

V prázdninových měsících se pozměnila také skladba návštěvníků akvaparku, kam častěji mířili lidé ze vzdálenějších regionů. Zatímco v době mimo sezonu tvoří převážnou část návštěvníci z jižní Moravy, v době letních měsíců se jejich podíl snížil o 13 %. Oproti tomu lidé z oblasti Středočeského kraje a Prahy tvořili bezmála 32 % z celkového počtu návštěvníků.

„Jsme velice rádi, že stále více návštěvníků z českých regionů volí Aqualand, Pálavu či celkově jižní Moravu jako místo pro svou dovolenou a odpočinek. Jsem přesvědčen, že tento region skutečně má co nabídnout,“ potvrzuje rostoucí trend Petr Pavlacký, ředitel akvaparku Aqualand Moravia, s tím, že návštěvníci využívali nejčastěji gigantické venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango, které jsou jedinými svého druhu ve střední Evropě. Populární bylo také inovované vlnobití nebo speciální animační aktivity, třeba pěnová párty.

Pasohlávský akvapark s výhledem na Pálavu v létě hojně navštěvovali nejen lidé z Česka, ale také Slovenska či Rakouska. „V současné době se nám daří oslovovat nové trhy a slovenští či rakouští návštěvníci jsou tak nyní již našimi stálými hosty. V dojezdové vzdálenosti jsme pro ně z tohoto pohledu unikátním zařízením, které kombinuje adrenalin na vodní ploše 3000 m2 s exkluzivním komplexem 24 saun a procedur v saunovém světě. Ten v době letních prázdnin navštívilo více než 15 % návštěvníků,“ objasňuje Petr Pavlacký, ředitel akvaparku Aqualand Moravia. „Je možné říci, že v létě bylo z 10 návštěvníků šest hostů z České republiky, dva ze Slovenska a dva z Rakouska,“ doplnil.

S rekordní návštěvností Aqualandu Moravia v letošním létě souvisí také řada zajímavostí. „Podle našeho odhadu najezdili návštěvníci na tobogánech o prázdninách přibližně 210 tisíc kilometrů, což je více než pětinásobek délky zemského rovníku,“ uvádí Petr Pavlacký. Ve špičce pak například pokladny odbavovaly bezmála 1 500 lidí za hodinu, což umožnilo areál komfortně zpřístupnit mnohdy i rekordnímu počtu více než 4 500 návštěvníků za den. Restaurace akvaparku Imperium vydala v červenci a srpnu 80 tisíc porcí salátu, které si hosté vybírali v zeleninovém baru, a v celém areálu se vypilo na 100 tisíc litrů balených nápojů. Návoz potravin do Aqualandu se proto též navýšil, a to na průměrně 40 palet s čerstvou zeleninou, rybami, masem a dalšími ingrediencemi za týden.