Dnes je 26. 02. 2024

Realitní kancelář LEXXUS v nejúspěšnějším pokrizovém roce prodala byty za 2,5 miliardy korun

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Led 3rd, 2015
0 komentářů

Realitní kancelář LEXXUS, která více než dvě desítky let patří k nejvýznamnějším realitním kancelářím v Praze, letos prodala nemovitosti téměř za 2,5 miliardy korun a zaznamenala tak největší prodeje od roku 2008. K úspěchu přispěl i velký zájem o luxusní nemovitosti, které nabízí značka Lexxus Norton, či již tradiční akce BYTOBRANÍ, díky níž se zájemcům o bydlení v Praze otevřela hned šestice projektů z nabídky společnosti LEXXUS najednou.

Největší zájem měli klienti realitní společnosti LEXXUS o menší byty 1+kk a 2+kk, které jsou nejen v nejžádanějších lokalitách historického centra Prahy (Staré Město, Nové Město, Malá Strana), části Prahy 2 (Vinohrady) a vybraných částí Prahy 5 a 6 (Hřebenky, Ořechovka, Hanspaulka, Dejvice, Bubeneč) tím nejlevnějším a nejdostupnějším zbožím.

„Rok 2014 byl pro naši společnost jednoznačně nejúspěšnějším rokem v pokrizovém období. Jen ve srovnání s předchozím rokem 2013 se počty realizovaných transakcí zvýšily zhruba o 40 % a jejich objem se blíží částce 2,5 miliardy Kč,“ uvedl Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS, která kvartálně vydává report o dění na pražském realitním trhu.

Zhruba čtvrtinu z této částky přitom tvořil luxusní segment, v němž Lexxus Norton prodává nejenom nemovitosti na bydlení, ale i byty jako investici. LEXXUS také v říjnu opět uspořádal každoroční akci s názvem BYTOBRANÍ. V několika dnech bylo zájemcům o bydlení otevřeno celkem 6 projektů z nabídky společnosti LEXXUS najednou. Navíc mohli využít speciální slevy, z nichž nejvyšší činila téměř půl milionu korun a uplatnit ji bylo možné na 3+kk v projektu Rezidence Studánka. Nejvyšší zájem ovšem byl o v té době právě kolaudovaný projekt Nad Motolským hájem II na Praze 5, kde aktuálně zbývá posledních 27 jednotek k prodeji. Akce pomohla zájemcům o bydlení v Praze udělat si objektivní přehled o nabídce. Je přitom z čeho vybírat.

„Především v jeho druhé polovině registrujeme silnou aktivitu na straně developerů, kteří cítí příležitost a uvádějí na trh více nových projektů,“ dodal Peter Višňovský. Podle statistik ČSÚ bylo v 1. až 3. čtvrtletí roku 2014 v Praze zkolaudováno 3 488 bytů. Jejich počet se meziročně zvýšil o 12,2 %.