Dnes je 2. 10. 2022

Proslavte firmu díky Ekologickému oskarovi. Na přihlášení projektů zbývá posledních pár dní

Autor: Redakce
Rubrika: Soutěže
Bře 23rd, 2016
0 komentářů

Už jen posledních pár dní mají firmy na to, aby zaregistrovaly svůj projekt do 8. ročníku Ekologických oskarů, prestižní soutěže v oblasti životního prostředí. Přihlásit se do soutěže mohou všechny firmy a podnikatelé, kteří přišli na způsob, jak chytře šetřit energie a chránit přírodu. Podobně jako majitel hotelu Jiří Marian, jehož nápad se letos dostal až do světového finále Ekologických oskarů v Íránu.

Ekologický oskar je každoročně udělován projektům, které šetří energii či přírodu nebo přispívají k ochraně životního prostředí. Soutěž probíhá paralelně ve 177 zemích světa a v České republice ji pravidelně pořádá energetická společnost E.ON. Mezi nejčastější předkladatele projektů patří právě firmy, které si díky komplexnímu řešení našly cestu až na světové finále soutěže. „Ekologický oskar otevírá firmám a podnikatelům dveře do zahraničí. V roce 2013 vyhrál v kategorii Firma Jiří Marian se svým projektem využití odpadní energie v Hotelu a vinařství Galant v Mikulově a letos jako vůbec první reprezentoval Českou republiku i na světovém finále v Íránu,“ říká Vladimíra Glaserová z organizačního týmu soutěže.

V loňském roce se mezi vítěze soutěžní kategorie Firma zařadila také společnost Country Life. Ta zrealizovala projekt na přeměnu prostor bývalého JZD, z něhož vytvořila multifunkční areál sloužící k výrobě a prodeji biopotravin. Odbornou porotu zaujal rovněž návrh inteligentního systému EKOREG, který chytře snižuje náklady na vytápění domů, nebo projekt sprchového výměníku NELA od Ivana Sakala využívající teplo z odpadní vody k předehřevu studené vody.

Vlastní projekty nebo projekty ze svého okolí, které pomáhají snižovat spotřebu energií či chránit životní prostředí můžete do kategorie Firma přihlásit do 15. dubna 2016. Stačí vyplnit online přihlášku na adrese www.ekologickyoskar.cz/prihlaska.

Vítězové jednotlivých kategorií, kterými jsou kromě Firmy také Obec, Mládež, Kutil, Stavba a Nápad, obdrží hodnotné ceny a roční zapůjčení vozu ŠKODA Citigo na stlačený zemní plyn (CNG). Celkový vítěz soutěže odjede vlastním automobilem ŠKODA Octavia Combi G-TEC na CNG a jeden z nominovaných projektů bude mít možnost zastupovat Českou republiku na světovém finále soutěže Energy Globe Award. Více informací o soutěži najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.