Dnes je 25. 04. 2024

Prodej baterií do notebooků loni vzrostl o třetinu, přispělo snížení ceny navzdory oslabování koruny

Autor: Redakce
Rubrika: IT
Led 22nd, 2015
0 komentářů

V loňském roce došlo k 30% nárůstu prodeje baterií do notebooků oproti roku 2013. Vyplývá to z aktuálních statistik za rok 2014 předního on-line prodejce baterií, obchodu BatteryShop.cz. Průměrná cena baterií do notebooků loni činila 1 548 Kč, což je o 42 Kč méně než v předchozím roce. K poklesu ceny došlo i přes oslabování kurzu koruny a přes prognózy zdražování.

Internetový obchod BatteryShop.cz v loňském roce zaznamenal vzrůstající zájem spotřebitelů o nabízené produkty. E-shop v roce 2014 registroval 33% meziroční nárůst poptávky zákazníků. Uživatelé nejvíce nakupovali baterie do notebooků, které tvořily více než čtvrtinu celkově prodaných produktů. Nejprodávanějším produktem internetového obchodu BatteryShop.cz v roce 2014 byla baterie do notebooku Acer, která byla spotřebitelsky nejoblíbenější už v roce 2013.

Následkem devalvace koruny docházelo v loňském roce k navyšování výrobních nákladů v rámci baterií a nabíječek pro elektronické přístroje. Tento fakt se ale neodrazil na konečné ceně výrobků. „Rok 2014 byl navzdory prognózám příznivý zejména pro koncové spotřebitele. Nedošlo totiž k avizovanému zdražování, ale naopak jsme přistoupili ke snížení cen v rámci veškerého sortimentu,” uvedl Radim Tlapák, ředitel předního internetového obchodu BatteryShop.cz, který nabízí široký sortiment baterií a nabíječek do mobilních přístrojů. „Největší zlevnění pozorujeme u baterií do aku nářadí, ostatní produkty zaznamenaly snížení ceny v řádech desítek korun,“ doplnil Tlapák. V roce 2014 tak zlevnily baterie do fotoaparátů, kamer nebo nabíječky.

V roce 2014 registroval internetový obchod BatteryShop.cz zvýšený zájem také o nabíječky baterií pro fotoaparáty a kamery, u kterých došlo k 47% nárůstu poptávky oproti roku 2013. „Důvodem tohoto zvýšeného zájmu je uvedení novinky na trh, a to výkonné nabíječky li-ion baterií do fotoaparátů a videokamer, která uživatelům poskytuje vysoký komfort díky univerzálnímu adaptéru, který je možné použít do klasické zásuvky nebo i do auta,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz. Další výhodou nabíječky T6 Power je vyšší výkon nabíjení. Například klasickou baterii do digitálního fotoaparátu s kapacitou 650 mAh nabije už za 1 hodinu.