Dnes je 23. 02. 2024

Při zimní objednávce garážových vrat zákazníci ušetří desítky procent, velké slevy jsou však podezřelé

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Led 27th, 2015
0 komentářů

Letošní zima patří prozatím k těm nejmírnějším za posledních několik desítek let. To nahrává nejen stavebním firmám ale také všem lidem, kteří uvažují například o rekonstrukci vratových systémů. Pořízení garážových vrat je aktuálně navíc velmi výhodné. Klimatické podmínky totiž nekomplikují samotnou montáž a výrobci nabízejí od ledna do konce února řadu slevových akcí. Velké slevy jsou však podle odborníků podezřelé, renomovaní výrobci totiž nemohou zlevnit o více než 40 %.

Exteriérové stavební práce v zimním období bývaly dříve tabu. Situace se ale v mnohém změnila a nové materiály i pracovní postupy umožňují provádět stavební činnosti i za mírného mrazu. Stavebníkům a zhotovitelům nahrává také klimatický trend posledních let, kdy převládají v tuzemsku mírné zimy. Obzvláště ta letošní umožňuje montáže a instalace prakticky v plném rozsahu. Kromě toho se zákazníci mohou těšit z výrazných zimních slev, které se dotýkají i vratových systémů a garážových vrat.

Zvýhodnění na celý sortiment není výjimkou

V zimě poskytují výrobci a distributoři širokou škálu akcí a cenových zvýhodnění. „Pro zimní sezonu máme nepřeberné množství zajímavých akčních pobídek na různé produkty. Ať už se jedná o garážová vrata, předokenní rolety a žaluzie nebo vchodové dveře,“ potvrzuje trend například Lubomír Valenta ze společnosti Lomax, která nabízí široký sortiment garážových vrat a stínicí techniky na českém trhu.

Sleva neznamená horší provedení

Výrobci většinou nabízejí jednotné slevy v řádech desítek procent. Pokud má zákazník štěstí nebo projeví obchodnické umění, může stáhnout regionální zastoupení o několik dalších procent. I v případě garážových vrat však platí, že velké slevy jsou příliš podezřelé. Renomovaní výrobci používají prověřené materiály a technologie, u nichž nelze nahodile poskytovat slevu 40 nebo 50 procent. „Tyto nabídky lze pokládat spíše za marketingový trik, který má na první pohled vzbudit zájem. Na druhý pohled ale zjistíte, že cena nezahrnuje například montáž, dopravu a další poplatky,“ upozorňuje Lubomír Valenta, specialista na garáže značky Lomax. „I v případě zimních nabídek proto doporučuji zákazníkům, aby se obraceli jen na značkové výrobce a distributory,“ dodává Valenta.

Akce trvají zpravidla do konce února

Pokud chtějí zákazníci ušetřit při pořízení garážových vrat, je nutné si s rozhodnutím pospíšit. Speciální cenové akce trvají zpravidla maximálně do konce února. Tento termín se týká objednávek a případně úhrady zálohových plateb, realizace mohou proběhnout až po ukončení zimních akcí.