Dnes je 25. 07. 2024

PŘEDSTAVUJEME: MBST® – bezbolestně a účinně na artrózu

Autor: Redakce
Rubrika: Komentář
Pro 14th, 2015
0 komentářů

Nemoci a poranění pohybového a podpůrného aparátu představují jednoho z velkých strašáků moderní doby. Možností, jak jim předcházet nebo je léčit, existuje relativně dost. Ale žádná z nich nevykazuje tak prokazatelnou efektivitu jako terapie přístroji MBST. MUDr. Miroslav Jaro otevírá v těchto dnech nové MBST centrum v Brně a proto jsme ho požádali o rozhovor.

Mohl byste se našim čtenářům v krátkosti  představit, prosím? Co všechno máte po profesní  stránce za sebou?

Jsem aktivní člověk s chutí a potenciálem stále se pouštět do něčeho nového, mám rád nové výzvy. Jsem absolventem lékařské fakulty s atestací z ortopedie s přesahy do sportovní medicíny, fyziatrie a léčebné rehabilitace a jsem také podnikatel.

Co si má naprostý laik představit pod zkratkou MBST?

To, co zde dosud nebylo a co tu velmi chybí – špičkovou německou techniku a metodu k ošetření nemocí a poranění pohybového aparátu. MBST je označení pro terapii magnetickou rezonancí. Ve Velké Británii se užívá označení MRT, tedy magnetic resonance treatment.

Jak přesně takový přístroj funguje? V čem spočívá jeho hlavní přínos?

Přístroje MBST fungují na principu magnetické rezonance buněčných jader (NMR). Fyzikální principy magnetické rezonance přenechme odborníkům (smích).

Terapeutickými přístroji MBST ošetřujeme pohybový aparát, tedy opotřebované, nemocné či poraněné chrupavky, kosti, svaly, vazy a šlachy. Hlavní efekty terapie pozorujeme ve zkrácení obvyklé doby léčení, ve zvětšení rozsahu pohybů, ve snížení až odstranění bolestí, ve snížení až odbourání spotřeby analgetik a antirevmatik s jejich nežádoucími účinky.

Chodí k nám pacienti, kterým hrozí kvůli artróze náhrada kloubu kloubem umělým. Přístroj MBST ji dokáže oddálit o mnoho let.

Naplňujeme jedno zásadní moto: „Zpátky do aktivního života.“

042013_007_MBST-OpenSystem700_ISOcoated-v2-300dpi

Cítí pacient během léčby nějakou bolest? Objevují se nějaké vedlejší účinky?

Nikoliv, ošetření je bezbolestné, docela příjemné a provádí se ambulantně. Žádné vedlejší účinky nejsou známy, ale existují některé kontraindikace.

Kdy jste se rozhodl MBST do Brna dostat a co vás k tomu vedlo? Kolik takových přístrojů je na světě v provozu?

Rozhodl jsem se asi před rokem. MBST je jediné zařízení svého druhu, celosvětově patentované a certifikované jako lékařský přístroj. Neznám žádnou jinou neinvazivní metodu s tak prokazatelnými výsledky. Vše je pochopitelně vědecky doloženo. V odborných studiích jsou zpracovány multicentrické údaje od více než 4 500 pacientů s degenerativními revmatickými chorobami, které potvrzují trvalý efekt MBST terapie. Dosud bylo úspěšně ošetřeno přes 200 000 lidí a v provozu je několik set těchto přístrojů ve 28 zemích světa. Tato čísla myslím hovoří za vše.

Potíže s pohybovým aparátem má čím dál více lidí. Která úskalí vaše zařízení převážně řeší?

Ano, máte pravdu. Přibližně 80 % populace nad 50 let má artrózu vyššího stupně, to je asi 2,5 milionu lidí jen v České republice. Dalším strašákem je osteoporóza, lidově nazývaná řídnutí kostí. Je prokazatelná přibližně u každé čtvrté ženy středního věku, mezi dámami staršími 75 let jí trpí každá druhá.

Dalším okruhem naší působnosti jsou úrazy včetně těch sportovních, ale i poúrazové a pooperační stavy pohybového aparátu, dokonce např. i stavy po operaci nebo po uvolnění TEP, kdy MBST zlepší fixaci implantátu a zkrátí dobu hojení i rekonvalescence.

Tuším, že jeho výhody ocení hodně sportovců, například tenisté, golfisté, fotbalisté.

Jednoznačně. Ošetřujeme například přetížené a bolestivé úpony (tenisový či golfový loket) i nejrůznější poranění, například zlomeniny, natažení, podvrtnutí, poraněné vazy, šlachy. Dokážeme výrazně zkrátit dobu léčení, a urychlit tak návrat do aktivního procesu. Tím se vlastně vracím ke zmíněnému mottu (smích).

Kde mohou čerpat informace ti, kteří stále ještě váhají a rádi by se dozvěděli víc?

Podrobnější a relevantní informace o metodě najdete na www.mbst-medical.cz, www.mbst-terapie.cz nebo na německých a anglických stránkách www.mbst.de a www.mbst-medical.com.

Nepochybuji o tom, že mnoho čtenářů předchozí řádky zaujaly. Jak mají dále postupovat, když se s vámi a MSBT chtějí setkat takříkajíc tváří v tvář?

Je to možné při konzultacích, ke kterým z organizačních a kapacitních důvodů vyžadujeme předchozí objednání buď e-mailem na adrese info@mbst-medical.cz, nebo telefonicky na čísle 602 524 480 (v pracovních dnech v době od 9:00 do 16:00 hod.).

K bezplatné konzultaci (výhradně po předchozím objednání) doporučujeme donést aktuální nález od odborného (nebo obvodního) lékaře včetně RTG nebo MR vyšetření.

Konzultace a terapie MBST provádíme v Brně na Zelném trhu výhradně po předchozím objednání.