Dnes je 23. 02. 2024

Pražský Majáles se letos pokusí o rekordní průvod

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Dub 27th, 2017
0 komentářů

Tomáš Klus, Marpo & TroubleGang, Jelen, Rybičky 48, Vypsaná Fixa nebo Inekafe – ti všichni se zúčastní letošního majálesového průvodu, který zahájí svou pouť do Letňan v sobotu 29. dubna od 10.00 na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy.

„Jednotlivé univerzitní, ale i středoškolské týmy se počátkem dubna účastnili takzvané „majálesové losovačky“ – ceremoniálu, kdy bylo losem určeno, kterou školu bude jaká kapela reprezentovat. Úkolem kapely pak není jen zahrát velký koncert na Majáles Open Airu v Letňanech, ale podpořit také kandidáty na krále a královnu jednotlivých škol a reprezentovat jejich školu v majálesovém průvodu,“ říká jeden z organizátorů David Peštál.

Kapely zahrají na alegorických vozech škol, které chystají jednotlivé studentské týmy.

Interpreti hrající pro školy a jejich barvy:

Tomáš Klus – ČVUT, modrá
MARPO & TroubleGang – ČZU, zelená
Rybičky48 – UK, červená
Jelen – VŠE, bílá
Inekafe – VŠCHT, fialová
Vypsaná Fixa – střední školy

Sraz účastníků je v 10.00 na nároží ulic Vodičkovy a Jungmannovy (u Májky). Slavnostní zahájení průvodu proběhne v 10.15 a v 10.30 se již vyráží směr Letňany.

Trasa průvodu

Vodičkova – Karlovo náměstí – Myslíkova – Masarykovo nábřeží – Smetanovo nábřeží – Křížovnická – 17. listopadu – Čechův most – nábřeží Edvarda Beneše – nábřeží Kapitána Jaroše – Dukelských hrdinů – Strossmayerovo náměstí – metrem na konečnou metra C – Letňany

Průvod dorazí do Letňan a slavnostně otevře brány Majáles Open Air festivalu, kde se odehraje volba krále a královny a vystoupí kromě výše uvedených kapely No Name, Horkýže Slíže, Mandrage, Majk Spirit & H16, Wohnout, Aneta Langerová, Skyline, UDG, Sto Zvířat, Sebastian, ATMO Music, Prago Union, Paulie Garand a Mydy Rabycad. Hlavním dnem provede herec Jakub Štáfek a DJ Jakub Schafff Šafránek. Na letošní Majáles už zbývá pouze pět set vstupenek.

Veškeré informace o akci najdete na www.praha.majales.cz.