Dnes je 2. 10. 2022

Praha hostila finále 53. ročníku Fed Cupu by BNP Paribas. České obhájkyně titulu vyzvaly tým Ruska

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Lis 16th, 2015
0 komentářů
Arnault Leglaye: Nový ředitel Arval CZ

Ve dnech 14. a 15. listopadu probíhal v pražské O2 aréně finálový zápas Fed Cupu mezi hráčkami České republiky a Ruska. Hlavním sponzorem nynější největší ženské tenisové soutěže je od roku 2005 společnost BNP Paribas. Ta se v tenisu angažuje již od roku 1973, kdy byla požádána, aby financovala výstavbu hlediště pro Roland Garros. Arval CZ, který je dceřinou společností BNP Paribas, uvítal na akci více než 80 svých zákazníků.

Týmy si zopakovaly střet z roku 2011 a nakonec i tentokrát vyšly z duelu vítězně Češky. Po finálové čtyřhře, v níž Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou v dramatické bitvě porazily ruské duo Anastasia Pavljučenková – Jelena Vesninovová, slaví české tenistky již čtvrtý fedcupový titul během pěti let.

BNP Paribas je v současnosti nejvýznamnějším sponzorem světového tenisu. Nesoustřeďuje se přitom pouze na slavné a velké mezinárodní turnaje, ale podporuje též drobné lokální soutěže, univerzitní tenisové zápasy, soutěže tělesně postižených tenistů, přes 1000 amatérských turnajů, více než 20 národních tenisových federací a desítky charitativních tenisových akcí. A aby nebyla jeho podpora jen finanční, ale i informační, společnost roku 2011 spustila též internetové stránky wearetennis.com. Ty fanouškům po celém světě přinášejí nejaktuálnější tenisové novinky a zpravodajství, informace o turnajích i střípky ze života slavných tenistů. Podporuje též doprovodné akce přímo na turnajových kurtech.