Dnes je 26. 02. 2024

Poptávka po zimních bruslích klesla o 41 %, důvodem bylo nestálé počasí letos v zimě

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Dub 3rd, 2013
0 komentářů

Letos v zimě meziročně poklesl zájem o nákup bruslí na led o 41 %. Na poptávce po sportovním vybavení se odrazily teplotní výkyvy v zimních měsících. Ukázaly to aktuální statistiky e-shopu SportObchod.cz, který je největším tuzemským online prodejcem sportovních potřeb. Zájem naopak rostl o výbavu na sálové sporty, poptávka oproti loňskému roku v průměru narostla o 28 %.

Češi v zimních měsících od listopadu 2012 do března 2013 potvrdili vysokou oblibu sálových sportů jako squash, badminton či florbal, u kterých meziročně vzrostla poptávka nejvíce. Internetový obchod SportObchod.cz zaregistroval největší navýšení zájmu o sportovní vybavení pro badminton. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku si jej lidé kupovali o 36 % více. Celková poptávka po sportovních potřebách zůstává ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku shodná.

„Letošní zima s častými teplotními výkyvy ovlivnila nákupní chování zákazníků a vedla k nižšímu zájmu o některé zimní sporty. Oproti loňskému roku jsme zaznamenali největší pokles poptávky v případě zimních bruslí, kterých se prodalo o 41 % méně,“ sdělil Josef Mech, ředitel internetového obchodu SportObchod.cz, který nabízí vybavení pro zimní i letní sporty. „Důvodem byly především horší podmínky na přírodních kluzištích, kdy dostatečně nezamrzly rybníky tak, jako v předchozích letech. Naopak  oblíbenou stálicí u českých sportovců je fotbal. Zájem o vybavení na kopanou v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně narostl o 25 %,“ doplnil Mech.

S příchodem jarní sezóny se poptávka tradičně proměňuje a lidé si pořizují jiný typ sportovních potřeb než v zimních měsících. E-shop SportObchod.cz v březnu letošního roku zaznamenal zvýšený zájem o nové modely in-line bruslí a o tenisové rakety. Sportovní nadšenci zároveň projevili rostoucí poptávku po nosičích jízdních kol na automobily.

 „Již od března v souvislosti se startem jara se lidé tradičně začínají zajímat o vybavení na venkovní sporty. Jde především o potřeby pro in-line bruslení nebo cyklistiku, které nemohou v průběhu zimy vykonávat,“ uvedl Josef Mech z internetového obchodu SportObchod.cz. „V letošním roce je však nárůst zájmu o tento druh zboží mírnější než v minulých letech. Hlavní příčinou jsou nízké teploty a sněžení, které přetrvávají i v průběhu března,“ dodal Mech.