Dnes je 2. 10. 2022

Pokles sazeb hypoték se stále nezastavil

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Říj 15th, 2014
0 komentářů

Dlouhodobě klesající úrokové sazby hypotečních úvěrů letos již několikrát spadly na rekordně nízkou úroveň. A jak ukazují aktuální data, pokles sazeb se stále ještě nezastavil. Sazby hypoték se totiž už dostaly pod 2 %.

„Když před několika měsíci přišla UniCredit Bank se sazbou 1,99 % p. a. při dvouleté fixaci, byl to důležitý okamžik. Přestože to byla neobvyklá dvouletá fixace a pro získání takové sazby bylo nutné splnit určité podmínky, úrokové sazby hypoték tím pokořily klíčovou hranici 2 %. Všeobecně se očekávalo, že dolů již sazby nepůjdou.

Wüstenrot hypoteční banka však aktuálně přišla se sazbou 1,89 % p. a. na tříletou fixaci. V případě refinancování hypotéky lze dokonce dosáhnout na sazbu 1,79 % p. a. Začínáme si tak zvykat, že sazby hypotečních úvěrů mohou začínat jedničkou. V praxi se samozřejmě každý klient na takovou sazbu nedostane. Tyto minimální sazby jsou podmíněny uzavřením pojištění u skupiny Wüstenrot, dostatečným zajištěním, výší úvěru a speciálními požadavky na bonitu.“

Autorem komentáře je Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance