Dnes je 25. 07. 2024

5 tipů na podzimní dovolenou do přímořských destinací, kam doletíte za méně než 5 hodin

Autor: Redakce
Rubrika: Cestování
Říj 25th, 2017
0 komentářů
Nefandíte podzimu? Objevte 5 tipů na přímořské destinace, kam doletíte za méně než 5 hodin

V minulých dnech podzim udeřil ve své nejchladnější podobě a mnozí z nás vzpomínají na hřejivé chvíle strávené u moře. Ani v podzimních měsících se ale nemusíte slunné dovolené vzdávat. Máme pro vás několik tipů, jak se na vyhřátou pláž dostat již za méně než pět hodin letu. Podívejte se na nejatraktivnější destinace podzimu.

Řecko nabízí příjemné teplo a vinobraní

Díky tomu, že Řecko leží v subtropickém podnebném pásu, trvá tu letní sezóna až do začátku listopadu. Ovšem až do prosince tu svítí sluníčko a je teplo. Na podzim nabízí místní klima příjemných 25 °C. Toto počasí je ideální nejen pro den strávený na pláži a koupání v moři, ale přeje také těm, kdo se rádi vypravují na výlety a poznávají krásy přírody či historické památky a užívají si společenského života. V tomto období se na řadě řeckých ostrovů pořádají slavnosti spojené s vinobraním. Proslulými vinařskými destinacemi jsou například ostrovy Kréta, Samos, Limnos či Rhodos. Po odlivu turistů na konci léta navíc mnoho taveren a hotelů snižuje ceny, podobně jsou na tom i půjčovny automobilů a populárních skútrů.

Mallorca zve na romantické procházky

Tento španělský ostrov, největší z Baleárského souostroví, se může pyšnit tím, že tu slunce svítí 300 dní v roce. Na letiště Palma De Mallorca se přitom letecky dostanete již za 2 hodiny 30 minut. V době, kdy u nás vládne chladný říjen, je na ostrově 24 °C. V tomto období vyhledávají lidé Mallorcu zejména kvůli příznivým podmínkám pro turistiku a cyklistiku. „Kdo tu chce strávit podzim, může se těšit na ničím nerušený odpočinek a téměř lázeňský styl života v přímořských městečkách. Pokud se vydáte na výlet, celý ostrov je 110 km dlouhý a až 80 km široký, za týden ho tedy lze na kole prozkoumat celý,“ přibližuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším on-line prodejcem zájezdů na českém trhu. Po cestě narazíte na mnoho malebných výhledů a romantických zákoutí, což je důvod, proč Mallorcu v tomto období vyhledávají hlavně páry. Kamenné horské vesnice, jeskyně, klášter Valldemosa, kde pobýval skladatel Fryderyk Chopin, umělecké městečko Deia se strmými uličkami nebo Alcudia, kde se zachovaly římské hradby, jsou jen malá ochutnávka toho, co na Mallorce můžete navštívit.

Kypr hraje podzimními barvami

Podobně jako Řecko nabízí tato země ležící ve Středozemním moři slunečné a hřejivé počasí až do listopadu. Od hlavní letní sezóny se podzimní období liší hlavně tím, že místní lidé, kteří jsou známí svou laskavostí a pohostinností, mají na turisty více času, rádi si s nimi popovídají a pohostí je zdejšími specialitami. Protože je Kypr plný listnatých stromů, mění se též jeho celková barva. Podobně jako ve střední Evropě se tu listy přebarvují do zlatých a červených odstínů. Na podzim jsou proto zážitkem hlavně procházky přírodou, jež je bohatá na zajímavé turistické stezky vedoucí údolími i horami. Cesta na tento zajímavý a pohostinný ostrov vám přitom letecky z Prahy nezabere více než 3 a půl hodiny.

Moře a cestování si užijete i na podzim Aneb Tipy na podzimní exotickou dovolenou
7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Sicílie ukáže skutečnou atmosféru italského jihu

Jestliže chcete nasát autentickou atmosféru a poznat Sicílii v její přirozené kráse, vydejte se ji navštívit právě na podzim. Teplota vzduchu 19 °C totiž vyloženě přeje příjemnému strávení dovolené. Italský ostrov, jenž je zároveň největším ostrovem Středozemního moře, neláká jen na krásné pláže a přírodní skalnaté scenérie, ale odkazuje rovněž na bohatou historii mnoha dávných civilizací, které tu našly útočiště. Při cestování napříč Sicílií se tak setkáte s kulturními pozůstatky nejen starověkých Římanů a Řeků, ale i Normanů, Arabů či Habsburků. Jedním z nejzajímavějších cílů, kam lidé z celého světa míří, je pak stále činná sopka Etna nacházející se ve východní části ostrova, která se v roce 2013 zapsala na seznam přírodních památek UNESCO.

Madeira uchvátí turisty i milovníky historie

Za necelých pět hodin letu se můžete dostat také na exotický ostrov Madeira v Atlantském oceánu. Ostrov láká nejen na příznivé počasí kolem 25 °C, ale i na turistiku a zajímavé památky, zaujme tak především fanoušky aktivní dovolené. Zvolit můžete jednu z mnoha nenáročných turistických tras kolem místních kanálů. „Turistické trasy kolem takzvaných levad jsou malebné a zvládne je každý. Stačí mít připravenou kvalitní turistickou obuv a svítilnu, některé trasy totiž vedou malými tunely. Odvážnější jedinci pak mohou vystoupat na nejvyšší vrchol Madeiry – Pico Ruivo,“ komentuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia. Za návštěvu pak rozhodně stojí i hlavní město ostrova – Funchal. Přístavní město zaujme starými pevnostmi, které ho v minulosti chránily před piráty, i historickými kostely a malebným centrem. Velkým turistickým lákadlem je též lanovka vedoucí od přístavu až do předměstí Monte ležícího nad městem, kde můžete obdivovat luxusní vily i překrásný výhled.