Dnes je 3. 02. 2023

Plynové kotle ENBRA CD nabízejí díky jednotrubkovému celonerezovému výměníku bezkonkurenční životnost

Autor: Redakce
Rubrika: Bydlení
Čvn 22nd, 2018
0 komentářů
Plynové kotle ENBRA CD nabízejí bezkonkurenční životnost

Plynové kondenzační kotle ENBRA splňují všechny požadavky nejnáročnějších uživatelů. Jsou úsporné, nabízejí široký rozsah modulace výkonu a komfortní ovládání třeba i pomocí mobilního telefonu či tabletu. To vše při malých rozměrech. Jejich hlavní výhodou ale zůstává kvalitní výměník vyrobený z jednoho kusu masivní nerezové trubky. Díky němu mají plynové kotle ENBRA velmi dlouhou životnost, jsou snadno čistitelné a zanášení výměníku je omezené na minimum. Kotle ENBRA CD jsou sestavovány výhradně ze součástek vyrobených v EU.

Úsporný provoz při malém výkonu

Díky širokému rozsahu modulace výkonu jsou plynové kondenzační kotle ENBRA vhodné do moderních nízkoenergetických staveb. Umožňují totiž úsporný provoz při malém výkonu, současně však majitelům zůstává dostatečná výkonová rezerva pro ohřev teplé vody v extrémně chladném počasí. Produktová řada kotlů ENBRA CD poskytuje výkonový rozsah od 2,7 až po 100 kW. Náhradní díly kotlů jsou maximálně univerzální, což usnadňuje práci hlavně servisním organizacím.

Pravidelně kontrolovat kotel si nechává jen polovina Čechů. Hrozí přitom pokuty i ztráta záruky

Velkou výhodou plynových kotlů ENBRA CD je patentovaný výměník vyrobený z jednoho kusu trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěn 0,8 mm. Díky unikátnímu řešení výměníku mají kotle ENBRA CD velmi dlouhou životnost. Výměník je velmi odolný proti zanášení a hlavně snadno a dokonale čistitelný. Proto poskytujeme na naše kotle bezplatně záruku 5 let,“ popisuje konstrukci kotle Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky.

Ovládání kotle

Plynové kotle ENBRA CD je možné ovládat elektrickým signálem on/off, pomocí datové komunikace standardu Open Therm, případně signálem 0–10V. Kotel je tak snadno propojitelný s inteligentními termostaty a dalšími prvky chytrých domácností. Všechny potřebné převodníky jsou základní součástí kotle a není je potřeba dokupovat zvlášť. Kotle jsou též vybaveny ekvitermní regulací (korekce teploty topné vody na základě venkovní teploty). K využití této funkce postačí připojit čidlo venkovní teploty – není potřeba žádný ekvitermní regulátor. Pro ovládání kotle pomocí mobilu nebo tabletu je možné využít pokojový WiFi termostat CLOUDWARM. Potřebná aplikace je pak zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

5 tipů, jak se starat o kotel. Pravidelnou kontrolou kotle zajistíte bezpečí i finanční úspory

V kombinaci s vestavěným zásobníkem využívá kotel k ohřevu teplé vody patentovaný systém Duopass. V takovém případě se do zásobníku přivádí voda již předehřátá na zhruba 32 °C a kotel při ohřevu vody neustále pracuje v úsporném kondenzačním režimu. „Díky ohřevu vody v kondenzačním režimu je možné ušetřit až 10 % nákladů na přípravu teplé vody ve srovnání se standardně používanou technologií ohřevu,“ popisuje výhody systému Duopass Roman Švantner ze společnosti ENBRA. Výkon kotle je možné nastavovat zvlášť pro vytápění a pro ohřev teplé vody.

Stacionární plynový kotel ENBRA CD/Z40S umožňuje ohřev teplé užitkové vody v kondenzačním režimu

Všechny kotle v produktové řadě mají velmi malé rozměry. Lze je proto instalovat i do stísněných technických místností a koutů. Výrobci se přitom podařilo zachovat kompaktní rozměry i u nejvýkonnějších zařízení z řady, což není u podobných kotlů na trhu obvyklé. Skříň kotlů má odnímatelné všechny díly opláštění. To umožňuje snadné servisní zásahy i čistění.

Hlavní výhody plynových kotlů ENBRA CD

  • Velký rozsah pokrývaného rozmezí výkonů – od 2,7 do 100 kW. Řada kotlů o nominálních výkonech 24, 28, 34, 50, 75 a 100 kW. Modulační rozsah 24kW kotle je 2,7 až 24 kW.
  • Patentovaný nerezový výměník vyrobený z jednoho kusu trubky.
  • Široký rozsah modulace výkonu až v poměru 1:10.
  • Bezplatná záruka 5 let.
  • Možnost ovládání signálem on/off, 0–10V a pomocí protokolu Open Therm. Potřebné převodníky jsou základní součástí kotlů.
  • Oběhové čerpadlo energetické třídy A s modulací výkonu.
  • Kompaktní vnější rozměry.
  • Tichý a úsporný provoz.
  • Všechny části kotle se vyrábějí v EU.