Dnes je 4. 10. 2022

Plnička CNG v Brně má výkonnější kompresor, přibude i nový stojan

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Zář 16th, 2015
0 komentářů

Dobrý den,

dovolujeme si Vás informovat o plnicí stanici CNG v Brně na ulici Kaštanová, kde společnost E.ON provedla na začátku září kroky kezdvojnásobení výkonu a zvýšení komfortu pro zákazníky. Informaci níže prosím využijte libovolně podle vlastní potřeby. V případě doplňujících dotazů jsem Vám k dispozici.

Plnicí stanice společnosti E.ON v Brně má nově dvojnásobný výkon a brzy i další výdejní stojan:
Řidiči, kteří jsou zvyklí využívat oblíbenou brněnskou plničku na ulici Kaštanová, se mohou radovat. Od začátku září už nemusí čekat ve frontě a kromě již zprovozněného, dvakrát výkonnějšího kompresoru, jim bude již brzy k dispozici i nový výdejní stojan. „S přihlédnutím ke stále většímu počtu vozů, využívajících úsporné a ekologicky šetrné palivo CNG, by výkon původní technologie 140 Nm3/hod. již nebyl do budoucna dostačující. Proto jsme se rozhodli předejít možným komplikacím a nainstalovali novou technologii o výkonu 280 Nm3/hod,“ říká Petr Hrubý, manažer CNG společnosti E.ON.

Kromě dvojnásobného výkonu umožnila nová technologie rozšířit plnící stanici o jedno další výdejní místo. Konkrétně jde o samostatný stojan NGV2, původně určený pouze pro plnění nákladních vozů, který bude nově doplněn o vývod NGV1 pro osobní automobily. Za účelem zajištění co nejrychlejší výměny a maximálního zkrácení odstávky plnící stanice byl osloven dodavatel stávající CNG technologie. Předešlo se tak zdlouhavému stavebnímu řízení, které by bylo při využití jiné technologie nezbytné a kompletní výměnu se tak podařilo realizovat v rekordním čase jednoho týdne. „Rádi bychom poděkovali všem řidičům za trpělivost. Věříme, že změnu k lepšímu ocení a budou i nadále využívat veškerého servisu, který plnicí stanice v ulici Kaštanová nabízí,“ dodává Petr Hrubý za společnost E.ON.“

V případě zájmu Vám rádi poskytneme také další informace nebo statistiky k tématu CNG nebo elektromobilů. Neváhejte využít ani materiál na téma oblíbenosti a dostupnosti vozů na CNG, případně téma o mýtech panujících o CNG.

V případě, že byste měli zájem o exkluzivní komentář nebo vyjádření odborníků na toto téma, rádi je pro Vás zajistíme.