Dnes je 4. 10. 2022

Vánoční odpoledne: Osobnosti navštíví nemocné a opuštěné děti

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Lis 28th, 2019
0 komentářů

Šest set dětí z dětských domovů a onkologických oddělení nemocnic prožije hezčí Vánoce díky charitativní akci Vánoční odpoledne. Na první adventní neděli 1. prosince se děti setkají se zpěváky, herci, sportovci i dalšími umělci. Ti jim také předají šeky na léčebné pomůcky.

Nadační fond Radost dětem

Devátý ročník charitativní akce pořádá Nadační fond Radost dětem. Onkologicky, hematologicky i další dlouhodobě nemocné děti a také děti z dětských domovů z celé České republiky se spolu s umělci setkají v TOP HOTELU Praha. „Na akci vystoupí například zpěvák Václav Noid Bárta, herec a vítěze Star Dance Jiří Dvořák nebo zpěvačka Eva Matějovská. Tyto umělce i další vystupující znají děti z televizních obrazovek a tisku a často k nim vzhlíží, takže toto setkání pro ně bude velmi inspirující,“ popisuje Kateřina Wich z Nadačního fondu Radost dětem.

Osobnosti zároveň dětem předají šeky na pomůcky potřebné k léčbě i každodennímu životu. Pohyb jim tak například usnadní nové invalidní vozíky, nebo zajištění přepravy na potřebné rehabilitace. „Cílem projektu je ale také děti pobavit, rozesmát a seznámit je s dalšími dětmi a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Ze zkušenosti víme, že z těchto vzpomínek a zážitků čerpají sílu a radost celé měsíce,“ dodává Wich.

Vánočního odpoledne se zúčastní:

Roman Tomeš – muzikálový zpěvák

Eva Matějovská – zpěvačka
Denise Bragagnolo – muzikálová zpěvačka a tanečnice

Michal Bragagnolo – sólista Národního divadla, operní pěvec a jeden ze 4tenorů

Václav Noid Bárta – zpěvák, hudební skladatel, textař, herec, dabér, kameraman, režisér

Lilian Rose – zpěvačka jazzového tria Lilian and the Pilgrims

Dětské pěvecké skupiny z talent Company

Jan Weber – profesionální freestylista ve footbagu, sedminásobný Mistr světa, pětinásobný mistr Evropy

Jiří Dvořák – herec a vítěze StarDance 2018