Dnes je 10. 12. 2022

Ondřej Sokol: Mé výkony v tanečních byl odboj proti komunismu

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Říj 27th, 2015
0 komentářů

Režisér a herec Ondřej Sokol se s kolegou Jirkou Mádlem pokusí v rámci veletrhu Dance Life překonat rekord v počtu lidí tančících stejnou choreografii na jednom místě. Ten dosavadní drží z loňského ročníku účastníci v čele s Geňou Genzerem. Ondřej podle svých slov tančil už za komunismu, kdy musel chodit do tanečních.

Ale myslím, že moje taneční výkony v tanečních byly jedním z mých nejzdařilejších odbojů proti komunismu. Ani ploužáky pro mě nebyly žádný zážitek, že bych si třeba užíval aspoň to, že objímám holku. Ono to totiž za dozoru tanečního mistra, který nás mlátil pravítkem přes hlavu, dost dobře nešlo,” říká.

Sokol nezískal průpravu ani na diskotékách, protože prý nikdy na žádné nebyl. Vymetl sice s kamarádem pár zábav v okolí Šumperka, ale tam to skončilo vždycky nějakou bitkou, protože místní měli pocit, že jim tam přijeli krást děvčata.

1- hiphop10

S Jirkou Mádlem vyzkoušeli v rámci přípravy několik druhů tance. Z nich ale žádný nepreferuje.Tanec miluje, ale ne vlastní. “Opravdu mě to baví, baví mě všechny styly a učím se, i když teď už k tomu samozřejmě můžu mít jenom srandovní přístup,” dodává Sokol s tím, že kariéru baleťáka nebo hiphopera už asi tak nějak zazdil. S přibývajícím věkem se mu sice podařilo překonat vrozený stud, ale ve větším prožívání tanečních kreací mu vadí bolest z utrženého ramene z horolezectví.

2-POLEDANCE-image2

Pohybu se ale nevyhne ani při svých divadelních projektech. “Třeba v mé stand-up comedy Celebrity musím dojít ze zákulisí až k mikrofonu, vzít ho do ruky a celou dobu ho v té ruce udržet! Ale na taneční rekord budu mít poctivě natrénováno, to se nebojte,” slibuje.