Dnes je 28. 01. 2023

Obliba tankovacích karet s plošnými cenami podle statistik roste. Členové nákupní aliance Axigon vloni natankovali 5,3 milionu litrů pohonných hmot a ušetřili miliony korun

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Led 13th, 2016
0 komentářů

I malé firmy začaly vloni masivně využívat výhod takzvaných plošných cen, díky kterým platí za pohonné hmoty stejné ceny bez ohledu na umístění pumpy. Umožňuje jim to členství v nákupní alianci Axigon. Její členové v roce 2015 prostřednictvím speciálních palivových karet v součtu natankovali 5,3 milionu litrů pohonných hmot. A ušetřili 12,2 milionu korun.

Tisíce malých a středních firem vloni zjistilo, že palivové karty nejsou jen nástroj pro velké korporace a že za jejich využití nemusejí platit servisní poplatek až téměř 2 koruny/litr. S jejich pomocí naopak šetří několik korun na každém natankovaném litru. Dokazují to statistiky nákupní aliance Axigon. Členové Axigonu za rok 2015 natankovali 3,5krát více pohonných hmot než v přechodzím roce. Počet tankovacích karet Shell a EuroOil vydaných pro členy této nákupní aliance meziročně vzrostl pětinásobně. Jen v prosinci řidiči s jejich pomocí do nádrží načerpali 775 tisíc litrů pohonných hmot. „Růst je tažen rostoucím zájmem o tankovací karty s plošnou cenou. Zatímco v září 2014 byl podíl výtoče na karty s plošnou cenou 25 %, v prosinci 2015 je to už 80 % celkové výtoče naší nákupní aliance. Díky využítí tankovacích karet Axigonu při nákupu pohonných hmot naši členové loni ušetřili 12,2 milionu korun,“ komentoval vývoj na trhu firemích tankovacích karet generální ředitel nákupní aliance Axigon Damir Duraković.

Axigon nyní sdružuje na deset tisíc malých a středních firem. Díky spojení firmy dosáhnou na nabídky, které mají jinak pumpaři vyhrazené jen pro mamutí korporace. Mohou tak v síti čerpacích stanic Shell či EuroOil využívat právě plošné ceny shodné v celém Česku. I na dálnici D1, kde je nyní běžná stojanová cena nafty 32,90 Kč/l, členové Axigonu tento týden tankují za 24,93 Kč/l. Ušetří tak 8 korun na každém natankovaném litru. Ještě více přitom šetří firmy, které doposud využívaly konkurenční tankovací karty se servisním poplatkem. „Přechodem k Axigonu tyto firmy šetří jak díky plošným cenám, tak i díky tomu, že neplatí žádné servisní poplatky. Ušetří tak i 10 Kč na každém natankovaném litru, tedy až 500 korun na jedné natankované nádrži. To vysvětluje, proč zájem o naše tankovací karty neutuchá ani v roce 2016,“ dodává Duraković.