Dnes je 3. 03. 2024

O5 a Radeček i letos zahrají na střechách. Část výtěžku věnují na podporu SOS vesniček

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Bře 30th, 2017
0 komentářů

Oblíbená kapela O5 a Radeček už po druhé vyrazí na Turné na střechách. Jedinečná série koncertů pod širým nebem, která vloni sklidila obrovský úspěch, odstartuje v polovině května v Brně a pokračovat bude v sedmi dalších českých městech. Letošní turné s sebou však nese řadu novinek. Kapela se koncerty například rozhodla podpořit neziskovou organizaci SOS dětské vesničky, které věnuje část ze zisku. Čím bude Turné na střechách 2017 zajímavé? Proč se kapela rozhodla podpořit právě děti z SOS vesniček a jak bude spolupráce vypadat? To objasňuje zpěvák Tomáš Polák.

Jak vznikl nápad koncertovat na střechách domů? Je těžké akci na střeše zorganizovat?

Inspirovaly nás legendární koncerty na střechách kultovních kapel The Beatles a U2. Uspořádat republikové turné po střechách je docela složité, protože většina střech má omezenou nosnost, nemá vhodný povrch nebo nemá zábradlí. Našlo se ale dost odvážných pořadatelů a stejně jako loni i letos budeme hrát na úchvatných místech s úžasnými výhledy dolů na město. Občas je to samozřejmě pořádný adrenalin, například vloni v Jeseníku nás i lidi vozila na střechu vysokozdvižná plošina.

Na co se fanoušci mohou v rámci Turné na střechách 2017 těšit? Připravujete nějaké novinky?

Koncerty na střechách budov jsme dělali už loni a bylo to super. Všude bylo vyprodáno a atmosféra byla fantastická. Letos to všechno chceme zopakovat, ale na druhou stranu chceme, aby koncerty byly zase trochu jiné. Proto zahrajeme většinou na nových střechách a také program koncertu chystáme jiný. Například posluchače provedeme naší dvacetiletou historií pomocí historek a archivních fotek.

Proč jste se rozhodli podporovat SOS dětské vesničky? Jak bude vaše spolupráce konkrétně vypadat?

Já a můj brácha baskytarista Ondra jsme vyrůstali v rodině, která se starala o děti v pěstounské péči. Dál asi není třeba vysvětlovat… Spolupráce s SOS vesničkami bude vypadat tak, že před některými koncerty navštívíme pěstounské rodiny, na některé koncerty pozveme děti a taky část výtěžku z Turné na střechách věnujeme SOS dětským vesničkám.

Organizace pomáhající opuštěným dětem podporujete již přes 20 let. Je vám tato problematika blízká?

Jak jsem už zmínil, jako malí jsme s bráchou vyrůstali v prostředí, kde se opuštěným dětem pomáhalo a my v tom pokračujeme.

Jak konkrétně tyto organizace podporujete? Pořádáte i akce pro děti?

S kapelou jsme před dvaceti lety spoluzaložili časopis Zámeček pro děti z dětských domovů, který vychází dodnes. Pro dětské domovy pořádáme koncerty nebo organizujeme víkendové akce.