Dnes je 17. 04. 2024

České Budějovice mají novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, postaral se o ni E.ON

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Pro 14th, 2018
0 komentářů

Společnost E.ON dnes slavnostně otevřela první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Českých Budějovicích, která nově stojí u obchodního domu Globus. Majitelé vozidel na elektřinu si mohou zdarma dobít své vozy na moderní rychlonabíječce ABB Terra 53 CJT, jež je celkově 20. veřejnou rychlodobíjecí stanici E.ON v České Republice. Spuštění je součástí projektu ve spolupráci s řetězcem Globus, který by v budoucnu měl zajistit dobíjecí stanice u všech jeho poboček v České Republice.

Dobíjecí stanice umožní dobíjení až dvou elektromobilů najednou. Díky jejímu vysokému výkonu (50 kW DC nabíjení, 22 kW AC nabíjení) si mohou lidé svůj elektromobil dobít na 80 % kapacity baterie za zhruba 30 minut. Nabíjení tak lze stihnout například během nákupu v centru či během přestávky na občerstvení při cestě. Na slavnostním otevření dobíjecí stanice si dospělí návštěvníci mohli vyzkoušet svezení v elektromobilu Tesla, děti si zase užily autíčka v e-aréně. V předvánočním čase je také zahřál nealkoholický punč.

„Rozšiřování sítě dobíjecích stanic je pro nás jednoznačnou prioritou a jsme rádi, že mají obyvatelé Českých Budějovic nyní další možnost dobít si své elektrické vozy. Elektromobilita je celosvětový trend a chybějící infrastruktura je jednou z největších překážek jejího rozvoje, kterou však tímto alespoň částečně překonáváme,“ říká Hana Kořínková ze společnosti E.ON.

Dobíjecí stanice v Českých Budějovicích je pátou ze společného projektu společností E.ON a Globus, jehož cílem je podpořit rozvoj elektromobility v Česku. „Naší dlouhodobou vizí je vybudovat u každé naší prodejny nabíječku pro elektromobily. V rámci pilotního projektu chceme zjišťovat reakce zákazníků, a hlavně se učit, co dál,“ říká ředitel non-food segmentu Globusu Jan Navrátil. Dobíječky u Globusu budou v prvním roce provozu zdarma, poté přejdou na kreditový systém platby.

Aktuálně společnosti E.ON a Globus provozují dobíjecí stanice ve čtyřech dalších lokalitách, například v Opavě nebo v Praze. České Budějovice se tak zařazují na rostoucí seznam míst, na kterých E.ON provozuje své dobíjecí stanice. Těch je nyní v České Republice 20, včetně nedávno spuštěné rychlodobíječky na D1 u Ostrovačic.