Dnes je 23. 02. 2024

Neslyšící a nedoslýchaví zákazníci E.ON mohou nově využít tlumočení do znakové řeči

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Pro 1st, 2016
0 komentářů

Energetická společnost E.ON spouští ve svých Poradenských centrech v Českých Budějovicích a v Brně unikátní aplikaci pro neslyšící a nedoslýchavé. Služba Tiché Spojení umožňuje neslyšícím a nedoslýchavým zákazníkům zdarma komunikovat ve znakovém jazyce nebo pomocí psaného textu. Zákazník si skrze aplikaci sjedná  schůzku na kamenné pobočce, kde mu bude k dispozici zaměstnanec E.ON a online tlumočník.

Díky nové službě E.ON výrazně zjednoduší komunikaci neslyšícím a nedoslýchavým zákazníkům. Ti si mohou pomocí webové aplikace dostupné na www.eon.cz/tiche-spojeni sjednat osobní schůzku v Poradenských centrech společnosti. Neslyšící nebo nedoslýchavý zákazník si přitom může vybrat online tlumočení do znakového jazyka, nebo komunikaci pomocí okamžitého přepisu mluvené řeči do textu. Služba Tiché Spojení je pro neslyšící a nedoslýchavé zákazníky k dispozici zcela zdarma a E.ON na ní spolupracuje se společností KODEO.CZ.

„Díky využití služby Tiché Spojení můžeme bez problémů komunikovat i s neslyšícími a nedoslýchavými klienty, pro které je vyřizování formalit obecně složité. Možnost online překladu do znakového jazyka nebo přepisu do textu zatím nabízíme v našich Poradenských centrech v Brně a Českých Budějovicích,“ říká Rudolf Uzlík ze společnosti E.ON, která jako první energetická společnost v ČR rozšiřuje svoje služby směrem k neslyšícím a nedoslýchavým.

Neslyšící nebo nedoslýchavý zákazník si v aplikaci na webu zvolí nejen místo a čas schůzky, ale také způsob komunikace. Během schůzky mu je na displeji tabletu k dispozici online tlumočník, nebo bude moci sledovat přepis veškeré komunikace v textové podobě. V případě online tlumočení do znakového jazyka zákazník následně obdrží také textové shrnutí hlavních bodů schůzky. Pokud si zvolí komunikaci pomocí přepisu do textu, bude mít k dispozici celý obsah schůzky v textovém dokumentu. Službu Tiché Spojení mohou zakazníci E.ON využívat ve všední dny od 9 do 17 hodin.