Dnes je 5. 10. 2022

Neomezené volno v Directu využila loni třetina lidí

Autor: Redakce
Rubrika: Finance
Led 15th, 2019
0 komentářů

Už přes rok funguje v Direct pojišťovně takzvané neomezené volno. V českých firmách zatím ojedinělý benefit využila v roce 2018 třetina zaměstnanců, kteří si vybrali nad rámec řádné dovolené 441,5 dne.

Osvědčený benefit

Podle HR manažerky Renaty Křivánkové se benefit osvědčil. „Lidé v našich týmech si volno vybírají zodpovědně a máme radost, že se to děje napříč všemi týmy, včetně klientského centra nebo týmu likvidace,“ uvedla Křivánková.

V průměru si lidé, kteří benefit využili, vybrali 4 volné dny navíc. Celkem neomezené volno využilo 111 lidí a nejdelší vybrané volno na jednoho člověka bylo 12,5 dne. „Stejně jako loni, kdy na konci roku běžela testovací fáze neomezeného volna, jej využili lidé hlavně o vánočních svátcích, na které jim třeba nezbyla klasická dovolená,“ popsala Křivánková.

Volno navíc o Vánocích

O Vánocích si volno navíc vybrala i Lucie Halová, teamleader klientského centra. „Užila jsem si díky neomezenému volnu chvíle s rodinou a odpočinula si. Jako benefit mi to přijde skvělé. Nemusím se během roku bát, že mi nezbude pár dní volno na závěr roku, když si naplánuji delší dovolenou třeba přes léto,“ řekla Halová.

Office manažerce Kateřině Švábové zase neomezené volno pomohlo při stěhování. „Stěhovali jsme se neplánovaně na konci léta, kdy už jsme měli po dovolené. Volno navíc mi proto doslova vytrhlo trn z paty,“ doplnila Švábová.

Mezi trvalými benefity proto neomezené volno zůstane i nadále. „Zjistili jsme, že se lidem líbí hlavně důvěra a autonomie, kterou jim tímto dáváme,“ zmínila ředitelka HR Marcela Hirš.

Jiné benefity

V Directu však neomezené volno není jediným benefitem, které firma nabízí. Mezi ty méně obvyklé patří také vzdělávací kurzy, které si pro ostatní připravují sami členové týmu. „Jde o školení, workshopy nebo třeba i hodiny s certifikovaným koučem. Ty máme v Directu hned dva. Díky tomu se můžeme zdarma v práci rozvíjet v tom, co nás zajímá nebo posouvá dál,“ dodala Hirš.