Dnes je 2. 10. 2023

Největší tuzemský výrobce garážových vrat začal s výrobou zatepleného systému dveří. Do výroby loni investoval 17 milionů

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Bře 1st, 2017
0 komentářů

Největší tuzemský výrobce garážových vrat Lomax z Bořetic na Břeclavsku začal s výrobou zatepleného systému vstupních dveří. Reaguje tak na aktuální poptávku na trhu po tomto segmentu. Během loňského roku firma kvůli novým produktům investovala 17 milionů korun. Deset milionů šlo na výstavbu výrobních hal, zbytek na nákup nových technologií. Výsledkem je i navýšení počtu zaměstnanců o 15 osob. Společnost aktuálně zaměstnává 161 lidí.

Lomax postavil nové haly v Hustopečích na Břeclavsku a v Bořeticích, kde má svoje sídlo. Celková zastavěná plocha v Bořeticích aktuálně činí 8450 metrů čtverečních, v Hustopečích pak 2720 metrů čtverečních. „Halu v Hustopečích jsme dostavěli loni v únoru. Pomohla nám k navýšení skladovací kapacity hotových výrobků a vstupního materiálu,“ uvedl Luboš Dufek, jednatel společnosti Lomax.

Na skladovací areál navázala výrobní hala v Bořeticích, dostavěná v srpnu 2016. Jejím účelem bylo rozšíření výrobních a skladovacích prostor. „Je zde soustředěna část výroby zaměřená jednak na zpracování hliníkových profilů, a také nově na výrobu zatepleného systému vstupních dveří. Za tímto účelem byly do nové haly instalovány technologie nářezového a obráběcího centra s implementací optimalizačního a řídícího programu,“ uvedl Dufek. Firma si investicemi navýšila skladovací prostor ve starých halách a vybudovala i nová pracoviště.

Lomax investicemi reaguje na zvyšující se poptávku na trhu, po zateplených systémech se zákazníci ptají mimo jiné i kvůli letošním mrazům. Během svého působení společnost vyrobila a prodala statisíce kusů produktů, v oblasti výroby garážových vrat si pak drží pozici jedničky na českém trhu. Převažují garážová vrata na míru jednotlivých zákazníků. Vedle vrat Lomax vyrábí i předokenní rolety, venkovní žaluzie nebo dveře. Svoje portfolio služeb společnost dlouhodobě navyšuje.