Dnes je 24. 02. 2024

Nejlevnější nafta za posledních šest let. Firmy u Axigonu tento týden tankují naftu jen za 26 koun za litr

Autor: Redakce
Rubrika: Auto
Pro 15th, 2015
0 komentářů

Rekord padl. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) minulý týden řidiči v Česku platili za naftu 29,29 korun za litr. Ještě výrazněji nižší cenu měly firmy, které mají zřízenou tankovací kartu Axigon, a to 26,98 korun za litr nafty. Tento týden však členové nákupní alinace Axigon tankují  za 25,89 korun/litr.

Ač je Shell vnímán jako prémiová, a tím i dražší značka, tento týden jeho zákazníci dosáhnou na jeho čerpacích stanicích na naftu za neuvěřitelných 25,89 Kč za litr. Tuto možnost totiž firmám nabízí česká nákupní aliance Axigon. Takovou cenu firmy získají po celém Česku, bez ohledu na stojanové ceny na konkrétní pumpě. „Dočkali jsme se velmi výrazného poklesu cen na úroveň, kterou si mnozí řidiči jen těžko vybaví. Za 25,89 Kč/l měli řidiči možnost naftu tankovat naposledy uprostřed ekonomické krize v roce 2009,“ komentoval vývoj cen Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon.

S tankovací kartou nákupní aliance tak platí nízké ceny i na drahém pozemku D1. Takzvané plošné ceny jsou u aliance vyhlašovány pro každý týden na základě aktuálních cen ropy na komoditní burze. Aliance sdružuje dnes více než deset tisíc malých a středních firem. Každá z nich tak bez ohledu na svou měsíční výtoč může využívat výhod, které jiné řetězce mnohdy poskytují jen těm největším společnostem. Aliance má ceny dlouhodobě nižší než průměrné ceny v Česku. Podle srovnání Axigonu například v 52. týdnu roku 2014 byla podle ČSÚ cena nafty nejnižší, a to 34 korun za litr. Členové aliance tehdy platili jen 29,7 za litr. Měsíční výtoč této aliance dnes tvoří přes 700 tisíc litrů pohonných hmot.