Dnes je 18. 05. 2024

Nejlepší sex si užívají šedesátníci

Autor: Redakce
Rubrika: nejčtenější
Úno 20th, 2018
0 komentářů
Průzkum: Nejlepší sex si užívají šedesátníci

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ani zdaleka. Nejnovější průzkum agentury Research Now ukázal, že nejlepší sexuální zážitky přicházejí pro single muže i ženy po šedesátce. Starší lidé mohou těžit ze svých zkušeností, dobře znají své tělo a vědí, co jim dělá dobře. Dřívější studie navíc prokázaly, že navzdory zažité představě lidé pokračují ve svém sexuálním životě mnohdy i po osmdesátých narozeninách.

Muži si nejvíce užívají sex v 64 letech, ženy v 66

V pořadí již osmé studie Singles in America zpracované agenturou Research Now se zúčastnilo přes 5 tisíc lidí. Její výsledky odhalily, že muži si nejlepších sexuálních zážitků nejčastěji užívají v 64 letech, ženy poté v 66. Podle sexuologů vděčí starší lidé za své lepší milostné prožitky především zkušenostem, a to jak se sexem samotným, tak i se sebou samými – znají již dokonale své tělo, vědí, co jim dělá dobře, a co naopak nikoliv.

Průzkum: Nejobávanějším sexuálním polohám vévodí 69 ve stoje, nejméně strachu budí misionářská či na koníčka
Sexuolog: Sex v období menopauzy si mnoho žen užije více než kdy dříve

„Dnešní senioři se rozhodně vymykají zažitým představám o pasivních babičkách a dědečcích v houpacích křeslech. Současní šedesátníci si svá důchodová léta chtějí užít se vším všudy, včetně sexu. Nevyhýbají se tak ani návštěvám sexshopu. Například k nám do prodejny zavítá z celkového počtu nakupujících kolem 30 % lidí starších 60 let. Muži mají zájem hlavně o podpůrné prostředky, tedy o tabletky na erekci a podtlakové pumpy. Ženy pak mají v oblibě obecně populární vibrátory či venušiny kuličky,“ uvedl Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

Sexuálně aktivní i v osmdesáti

To, že mnoho seniorů neztrácí chuť na sex ani v pokročilejším věku pak dokazují i starší studie v této oblasti. Například podle studie neziskové organizace National Council on Aging je zejména pro ženy sex po sedmdesátce minimálně tak uspokojující, jako když jim bylo čtyřicet. Jiný průzkum publikovaný v odborném periodiku The New England Journal of Medicine zase odhalil, že se většina starších lidí žijících s partnerem oddává milování klidně i dlouho po oslavení osmdesátých narozenin a nemálo z nich provozuje pohlavní či orální styk nebo masturbaci klidně i po devadesátce. „Důležitou roli v sexuálním životě seniorů hraje nejen věk, ale i nedostatek vhodných partnerů nebo různé nemoci, například artróza nebo cukrovka,“ dodal Adam Durčák.