Dnes je 2. 02. 2023

Módní trendy roku 2015: Pro ženy netradiční tvar peněženky, pro muže překvapivě aktovky na záda

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Zář 10th, 2014
0 komentářů

Zatímco u oděvů bude v nadcházejícím roce vládnout pohodlnost, při výběru doplňků mohou muži i ženy zapojit svoji fantazii. Podle odborníků bude novým trendem pro muže aktovka na záda, ženy si zase vyberou z rozmanitého množství peněženek v netradičních tvarech. Nová vlna přichází i v péči o nehty. Gelové a dlouhé nehty totiž vystřídá přirozenost.

Módní návrháři dali v nových kolekcích prostor pohodlným střihům. U doplňků však budou mít jejich klienti pestrý výběr – šatník si totiž budou moci obohatit o netradiční kabelky i peněženky. Návrháři mysleli i na to, že tašky nejsou pouze módním doplňkem, ale hlavně mají plnit svoji funkci. Zatímco ženy volí prostorné kabelky, muži si vybírají tašky menší. Podobně je tomu i u peněženek.

„Pro ženy jsou vhodné peněženky zajímavých tvarů. Navíc je lze sladit s kabelkou. Muži naopak volí praktické a menší kopírující rozměry dokladů. U žen je a bude kladen důraz na barevnější kabelky. Muži si vybírají většinou hnědé či černé, ale trendy barvou i pro ně bude v nové sezoně tmavě modrá,“ vysvětlil Pavel Dušek, který šéfuje firmě Anekta nabízející kožené zboží. Pro ty, kteří se chtějí více odlišovat, jsou připraveny originální tašky z hovězí kůže. Ženy i muži tak mají jistotu, že právě jejich tašku nikdo jiný nemá, protože každá je vyrobena pouze jednou. Například od firmy Kertag. „Naše mužské aktovky na záda jsou určené i mužům v obleku. Chceme totiž prolomit návyky pánů, kteří nosí ke společenskému oblečení sportovní batohy. Z kolekce si ale vyberou i ženy. Kabelku lze ladit k botám a opasku. Pokud je ale taška opravdu výjimečná, nemusí být přímo kupována k obuvi,“ popsala Petra Boudníková z firmy Kertag.

Češi si podle módních expertů často ke kabelkám vybírají obuv, dbají při tom na pohodlnost. Boty se však dají sladit například i s šátkem. Předpovídají to návrháři společnosti Marco Tozzi, která se zaměřuje především na prodej dámské obuvi. „Budou trendy přírodní barvy, které vyniknou na opálené noze. Stále oblíbené zůstanou platformy a boty na klínku. Módní budou i metalické odstíny,“ vyjmenoval zástupce firmy Marco Tozzi Roman Zábojník.

Pokud bude žena kupovat punčocháče, měla by se podle expertů řídit hlavně ročním obdobím. „V zimě se obecně kupují tlumenější barvy, zatímco na léto pestřejší. Na letní měsíce se také hodí krajkované punčocháče. Je dobré zvážit příležitost, na kterou si žena punčocháče vybírá,“ řekl Karel Deré z firmy Stonožka.

Sladit s garderobou lze i nehty. Podle odborníků upravené nehty vyniknou dobře zvoleným lakem. I tato oblast však podléhá módě. V minulosti byly oblíbené zejména umělé a dlouhé nehty. „Nejnovější trendy se soustředí na přirozenou péči a používání čistých netoxických materiálů. Také délka se výrazně zkrátila. Tvar a celková forma má vypadat co nejpřirozeněji,“ uvedla Marcela Mořkovská, zakladatelka Mistrovství Evropy ve SPA manikúře. Podle odbornice se také otevírá obrovský prostor pro kreativitu inspirovanou sezónními kolekcemi. Vliv má také účel a prostředí, ve kterém se žena pohybuje, do jisté míry i věk.