Dnes je 7. 12. 2022

Módní trendy letošního jara: boty s květinovými vzory, bílou podrážkou, třpytkami a leskem

Autor: Redakce
Rubrika: Lifestyle
Úno 20th, 2015
0 komentářů

Jarní měsíce jsou za dveřmi a s nimi přichází i více slunce a dobré nálady. To se projevuje nejen ve změně šatníku, ale i výběru vhodné obuvi. Jaké trendy letos ovlivnily vzory bot a v jakých modelech tento rok zaručeně oslníte?

Barvy a květinové vzory na výsluní

Zatímco v podzimní a zimní kolekci převládala obuv v černé a tmavé paletě barev, letos na jaře se na výsluní dostaly modely ve výraznějších barvách a pestrých odstínech. Jarní obuvi vévodí například červená, růžová či modrá.Právě boty s květinovými vzory a barevnými potisky jednoznačně ovládnou letošní jaro. Návrháři se nechali inspirovat rajskou zahradou v Edenu, květinovými loukami, japonskými zahradami či přírodními úkazy Amazonky. V designu obuvi jsou také hojně využívány tropické motivy, zejména palmy a barevné květy. Odvážnější ženy jistě ocení boty na slaměném klínu, které jsou letos žhavou novinkou.

Třpytivé a lesklé ala božská Marylin jsou in

Dokonce i Marilyn Monroe věděla, že diamanty jsou nejlepší přátelé žen. Součástí letošní jarní kolekce jsou proto modely zdobené jemnými kamínky a třpytivými aplikacemi. Tyto prvky jsou součástí nejen plochých sandálů a balerín, ale i lodiček. Dalšími trendy jsou platformy, lesklé materiály nebo lakové prvky. „Součástí jarních modelů jsou také kvalitní moderní technologie. Například technologie Antishokk tlumí došlapy při chůzi, díky čemuž jsou klouby a páteř žen mnohem méně namáhané,“ popisuje výhradní distributorka značky dámských bot Tamaris v České republice Iva Macháčková. „Další důležitou technologii představují speciální ergonomicky tvarované měkké stélky s názvem TOUCH IT,“ dodává Macháčková.

Bílá podrážka dominuje

Žhavou novinkou letošního jara jsou boty s robustní podrážkou. Na tento trend letos vsází nejen tenisky a sandály, ale i boty na podpatku, které jsou specifické díky vysoké podrážce připomínající platformu. Vyznavačky pohodlí jistě ocení páskové sandály, které poskytují nohám maximální pohodlí díky gumovým páskům. Tento zajímavý design vypadá na noze velmi efektně, páskové sandály je možné obout k džínám, stejně jako ke kostýmu nebo kolové sukni.

Elegantní modely tenisek zůstávají trendy

Pokud upřednostňujete sportovní styl a zároveň také pohodlí a eleganci, z jarní kolekce vás zaujmou trendy sportovní tenisky. Boom tenisek totiž pokračuje i v letošní sezoně. Sportovní módu doplňují i různé modely balerín.Přestože byly dříve typické baleríny se zakulacenou špičkou, letos získávají protáhlejší tvar.

Ležérní styl dokreslují rovněž modely bot v takzvaném pánském stylu. „Nejčastěji jde o polobotky připomínající šněrovací taneční boty a la Chaplin, které jsou trendy už pár sezon a na výsluní se určitě několik dalších měsíců udrží,“ vysvětluje Iva Macháčková.