Dnes je 2. 10. 2022

Moderní technologie v obuvi poskytují teplo a sucho. Již nejen vojákům nebo horolezcům

Autor: Redakce
Rubrika: Z trhu
Říj 13th, 2014
0 komentářů

Podle odborníků chřipkou v Česku onemocní každoročně téměř milion a půl lidí. Jedním z důvodů je prochladnutí, které kvůli chladnému počasí trápí na podzim a v zimě většinu obyvatel. Tomu lze přitom předcházet nejen dostatečně teplým oblečením, ale i kvalitní obuví. Právě teplo a sucho v botě zajišťuje řada speciálních technologií, které dnes již nevyužívají pouze horolezci nebo vojáci.

Dámská obuv a kozačky dnes ženám nabízejí více než jen pohodlí. „Součástí většiny podzimních a zimních bot jsou moderní technologie.Pro pohodlné nošení i za deštivého počasí jsou některé modely vybaveny například technologií DUO-TEX, tedy speciální vodoodpudivou membránou, díky které bota zvyšuje svou voděodolnost,“ vysvětlila Iva Macháčková, výhradní distributorka značky dámských bot Tamaris v České republice.

Technologie zajišťující teplo a sucho nejen pro vojáky a horolezce

„Především zimní modely jsou zase opatřeny technologií Primaloft představující syntetickou alternativu husího peří, která má s peřím srovnatelné izolační vlastnosti. Hřeje i ve vlhkém stavu, je podobně stlačitelná a 100 % prodyšná. Primaloft se používá při výrobě obuvi a oblečení do extrémních podmínek. Má vynikající termoizolační vlastnosti a udržuje v botě teplo a sucho,“ dodala Macháčková s tím, že se tato technologie využívá i jako náplň do bund, kalhot a dalšího vybavení do extrémních podmínek. Jedná se o nedílnou součást vojenské a horolezecké výstroje.

Další funkce u kozaček pro větší komfort žen

Kromě speciálních technologií zajišťujících teplo a sucho obsahují dámské boty i další funkce, které poskytují ženám komfort na míru. Jednou z nich je například funkce Vario, díky které lze libovolně nastavit šířku kozačky. „Tuto funkci ocení zejména ženy s většími lýtky, které si mohou například pomocí zipu kozačky rozšířit. Kromě toho jsou letošní modely z kolekce podzim zima i nadále vyrobenyv rozměrech XS a XL, aby si mohlo vybrat široké spektrum zákaznic,“ upřesnilaIva Macháčková.

Fotografie ukázek aktuálních podzimních a zimních trendů v kolekci Tamaris naleznete ZDE.